Sdružení EPS ČR podpořilo výzvu Energetická svoboda

Ceny energií i v důsledku války na Ukrajině neustále stoupají, proto lidé hledají cesty, jak snížit jejich spotřebu a ulevit své peněžence. Jednou z nich je zateplení budov, které vede k významným energetickým úsporám. Sdružení EPS se rozhodlo připojit k výzvě Energetické svobody, která usiluje o nezávislost na ruském zemním plynu, představuje alternativní řešení a poukazuje na opatření, jež povedou k energetické úspoře.

Sdružení EPS ČR podpořilo výzvu Energetická svoboda (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Sdružení EPS ČR podpořilo výzvu Energetická svoboda

Ceny energií i v důsledku války na Ukrajině neustále stoupají, proto lidé hledají cesty, jak snížit jejich spotřebu a ulevit své peněžence. Jednou z nich je zateplení budov, které vede k významným energetickým úsporám. Sdružení EPS se rozhodlo připojit k výzvě Energetické svobody, která usiluje o nezávislost na ruském zemním plynu, představuje alternativní řešení a poukazuje na opatření, jež povedou k energetické úspoře.

Ceny energií i v důsledku války na Ukrajině neustále stoupají
Ceny energií i v důsledku války na Ukrajině neustále stoupají (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Zateplení budov vede k významným energetickým úsporám
Zateplení budov vede k významným energetickým úsporám (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Češi se již tradičně řadí k největším evropským spotřebitelům energie. Současná situace by tak na tuzemské spotřebitele mohla mít fatální dopad. Jednou z možností, jak snížit vliv zdražování energií na rodinný rozpočet, je bezesporu investice do zateplení. Zateplování budov pěnovým polystyrenem je vysoce efektivní řešení, které spotřebu energie ročně snižuje až o 45 procent,“ uvádí předseda Sdružení EPS ČR Pavel Zemene. 

Více informací o pěnovém polystyrenu naleznete na www.epscr.cz.
Více informací o samotné výzvě Energetická svoboda naleznete na www.energetickasvoboda.cz.

Zdroj informací: EPS ČR

Publikováno: 16. 5. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima