Bezpečnostní dveře s průlezem - svoboda i jistota vašich domácích mazlíčků

Bezpečnostní dveře u rodinných domů, bytů, ale i garáží nebo kanceláří jsou víc než samozřejmostí a pro bezpečný domov plný pohody jsou nezbytnou nutností. Nabídka jejich typů, stylů, barev i úrovně zabezpečení je nesmírná. Jestli vaše dveře už pomalu dosluhují nebo jste na prahu nového bydlení a čeká vás pořízení nových bezpečnostních dveří, máme pro vás pár tipů a dokonce i skvělých vychytávek.

Bezpečnostní dveře s průlezem - svoboda i jistota vašich domácích mazlíčků (Zdroj: ADLO - bezpečnostní dveře s.r.o.)

Bezpečnostní dveře nemusí vždy být jen ty vchodové do bytu nebo domu. Jejich škála je velmi široká a vybírat můžete i ze specifických dveří. Na koho se však při výběru obrátit? Zkuste třeba profesionály na slovo vzaté z firmy Adlo bezpečnostní dveře.

Bezpečnostní dveře Adlo

Při výběru dveří myslete nejen na dokonalou bezpečnost, ale i na své pohodlí a čtyřnohé členy rodiny! Dveře na míru s průlezem jsou radostí pro všechny.

Kromě obrovské škály typů dveří řeší i možnost naprostého pohodlí a svobody pro vaše čtyřnohé miláčky. Určitě vás bude zajímat design a velikost, jestli budou dveře se sklem, bez skla, dvoukřídlé, dřevěné, pancéřové, bílé, červené, v klasickém, ultramoderním i jiném stylu, dveře v retro stylu, ale také stupeň bezpečnosti ve stupnici 1 - 5. (stupeň 5 je nejvyšší bezpečnost).
Adlo vám zařídí i malá bezpečnostní dvířka od sklepa, velké od garáže, dveře ateliérů, vaší pracovny,  i třeba dveře na půdu - zkrátka dokonalou ochranu jakéhokoli prostoru.

elektrohodiny
I elektrohodiny můžete zajistit bezpečnostními dvířky (Zdroj: ADLO - bezpečnostní dveře s.r.o.)
bezpečnostní dveře elektrohodin
Bezpečnostní dveře či dvířka mohou být v nejrůznějších designech (Zdroj: ADLO - bezpečnostní dveře s.r.o.)

Ale nabídne vám toho mnohem víc. Můžete si u nich pořídit speciální bezpečnostní dveře s průchodem na míru. Přesně tak, jak si vyžaduje váš čtyřnožec - pejsek nebo kočička. Ne příliš velký, ale ani malý - zkrátka pohodlný. Průlez je pro ně něco fantastického, sami si otevřou, aniž by se vás zeptali nebo museli dlouze kňučet, a vyrazí do zahrady, kde vykonají svoji pravidelnou potřebu, zjistí, co je nového, nebo se jen tak vyvalí na slunci. Stanou se pány svého života a jednoduše vás nebudou “otravovat”, kdykoli se budou nudit, nebo budou mít nutkavou tělesnou potřebu. Je jen na vás, jestli dvířka zavřete a jejich pobyt venku tak prodloužíte, nebo třeba na noc dvířka zavřete.

Průlez bezpečnostními dveřmi samozřejmě musí mít svá specifika, aby nebyla jejich funkce nijak narušena - kočičkám a menším psím plemenům stačí poměrně malý otvor, u větších psů se velikost průchodu v bezpečnostních dveřích vyměřuje podle výšky tzv. “kohoutku”, tedy podle výšky krku vašeho psa. Jsou schopni hlavu sklonit, ale kočičí pružnosti a schopnosti protáhnout se i nemožnou skulinou nevládnou.

průlez ve dveřích pro psa
Průlez pro mazlíčky v bezpečnostních dveřích nesmí narušit jejich funkci (Zdroj: ADLO - bezpečnostní dveře s.r.o.)
průlez ve dveřích pro psa
Kočky možnost chození ven bez omezení ocení (Zdroj: ADLO - bezpečnostní dveře s.r.o.)

 Možná vás napadne, že by se tímto otvorem klidně mohl dostat do vašeho klidného domova i “nevítaný host”. Zástupce firmy Adlo nás ubezpečil, že s tím se samozřejmě počítá a žádný průchod pro domácí mazlíčky nesmí umožnit vniknutí kohokoli do bytu. Maximální rozměry otvoru jsou 40 cm na výšku a x 20 cm na šířku a jeho umístění otvoru musí být vždy ve spodní části těsně nad podlahou. Nemůže se tak stát, že by tak někdo mohl protáhnout ruku až do výše zámku a jednoduše si otevřít.

Tak už jste se rozhodli vybrat ty nejlepší dveře od vašeho příbytku a dopřát i komfort a volnost svým zvířecím přátelům? Při jejich výběru na ně nezapomeňte. Nešetřete a buďte velkorysí, vždyť domov je to to nejcennější, co máte!

Publikováno: 10. 5. 2022, Autor: ADLO - bezpečnostní dveře s.r.o. (text a foto) , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima