V květnu se zahrada mění přímo před očima

Květen je asi nejkrásnější měsíc v roce. Zahrada se proměňuje doslova před očima. Pokud je teplo a vlhko, vše doslova bují, intenzivně roste a nabývá na objemu. Peckoviny jsou již odkvetlé a vznikající malé plůdky nám ukazují, jakou můžeme předpokládat úrodu. Jabloně a hrušně ve vyšších polohách dokvétají, zatímco v nížinách začínají dozrávat první plody zimolezu kamčatského a koncem měsíce i první třešně.

V květnu vás bude zahrada potřebovat intenzivně (Zdroj: Zahrádkář)

Květen

Májové vydání časopisu Zahrádkář nabízí aktuální rady a tipy pro pohodové a úspěšné zahrádkaření. V pravidelných rubrikách Kalendárium najdete praktické informace k pěstování okrasných rostlin, ovoce, zeleniny a rovněž k ochraně rostlin na zahradě.

V úvodu časopisu najdete tradičně příspěvek Petra Hanzelky zaměřený tentokrát na trvalky kvetoucí v květnu a později kvetoucí jarní cibuloviny.

Pokud chcete vidět, jak zahradničí na svých zahradách i jiní zahradníci, máte příležitost prostřednictvím Víkendu otevřených zahrad, jehož dvanáctý ročník proběhne letos 11. a 12. června.

Na návštěvu se s vámi vypravíme do Rudolfova, první komunitní zahrady v Jižních Čechách, která funguje na principu přírodě blízkému zahradničení, ale také do arboreta v Kostelci nad Černými lesy, jehož sbírka zahrnuje přes dva tisíce druhů dřevin z celého světa.

V časopise najdete rovněž pokračování školy pro ovocnáře, ve které se zaměříme na následnou povýsadbovou péči a také rubriku s radami pro vinaře.

Navštívíme arboretum v Kostelci nad Černými lesy
Navštívíme arboretum v Kostelci nad Černými lesy (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Příloha Zahrádkářka přináší květnové kulinářské tipy, které radí, jak odlehčit jídelníček pomocí jarní zeleniny.

Boleslav Hemzal představí Jablečník – bylinu u čeledi hluchavkovitých, který má rozmanité léčebné účinky. Jan Drtil zas způsob jak si i bez zahrady vypěstovat a pochutnat na drobném ovoci. Přečtěte si o nových odrůdách, které můžete pěstovat ve velkých květináčích na balkóně nebo terase.

Pomněnkové floristické okénko připravila Hana Šebestová Kindelmannová – inspirujte se!

Předplaťte si časopis o zahradě i na sezonu 2022 (12 čísel za 468 Kč).

Oproti běžnému stánkovému prodeji (540 Kč) je předplatné časopisu Zahrádkář cenově výhodnější, a navíc je doplněno o různé drobné dárky. Pro letošní rok je pro Vás připraveno šest osiv zeleniny, dvě monotematické brožury "Knihovnička zahrádkáře" (obě zaměřeny na řez ovocných dřevin) a s prvním číslem časopisu byl rozesílán stolní týdenní kalendář.

Oblíbený časopis pro všechny zahrádkáře
Oblíbený časopis pro všechny zahrádkáře (Zdroj: Zahrádkář)
Předplatné objednejte ve všední den na 222 780 739 nebo elektronicky vyplněním objednávky na www.zahradkar.org nebo www.izahradkar.cz/predplatne-casopisu/

Více aktuálních a přehledných informací naleznete na webových stránkách.

Zdroj informací: časopis Zahrádkář

Publikováno: před týdnem, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima