PPG dokončila renovaci azylového domu sv. Markéty v Brně v rámci projektu COLORFUL COMMUNITIES

⁠Maminky s dětmi z azylového domu sv. Markéty v Brně mají útulnější domov. Prostory vymalovali zaměstnanci ze společnosti PPG, kteří Domovu pomáhají už dva roky. Spolupráci dnes završilo slavnostní otevření vymalovaných prostor. Renovace zároveň potěšila tamní maminky s dětmi jako dárek ke Dni matek.

Renovace azylového domu sv. Markéty v Brně (Zdroj: PPG INDUSTRIES CZECH REPUBLIC, s.r.o.)

PPG dokončila renovaci azylového domu sv. Markéty

Dobrovolníci v brněnském Domově sv. Markéty v rámci projektu COLORFUL COMMUNITIES® vymalovali chodby v pěti podlažích budovy i v zájmových místnostech a natřeli zábradlí v celém objektu. Na renovaci se přímo podílelo 49 dobrovolníků z PPG od října roku 2021 do začátku ledna tohoto roku. Na výmalbu bylo použito více než 400 litrů nátěru PRIMALEX® Ceramic

Dobrovolníci v brněnském Domově sv. Markéty vymalovali chodby v pěti podlažích budovy
Dobrovolníci v brněnském Domově sv. Markéty vymalovali chodby v pěti podlažích budovy (Zdroj: PPG INDUSTRIES CZECH REPUBLIC, s.r.o.)

Renovace vyšla na 765 tisíc korun a kompletně ji zajistila a zafinancovala společnost PPG, výrobce barev a nátěrových hmot, ke kterým patří také Primalex Ceramic. V Brně se nachází Centrum sdílených služeb společnosti PPG s přibližně 500 zaměstnanci, kteří řeší agendu převážně v oblasti účetnictví, personalistiky a IT a podporují pobočky na celém světě.

Renovaci zajistila a zafinancovala společnost PPG, výrobce barev a nátěrových hmot, ke kterým patří také Primalex Ceramic
Renovaci zajistila a zafinancovala společnost PPG, výrobce barev a nátěrových hmot, ke kterým patří také Primalex Ceramic (Zdroj: PPG INDUSTRIES CZECH REPUBLIC, s.r.o.)

„Stav chodeb v budově nebyl dobrý, v omítce byly díry a stěny potřebovaly opravit a znovu vymalovat,“ vysvětlil Jiří Pospíšil, technicko-obchodní zástupce společnosti PPG. „Na pomoc se škrábáním starších vrstev, opravou stěn a prvními bílými vrstvami nátěru jsme si přizvali profesionálního malíře, barevné vrstvy a batikování provedli naši dobrovolníci.“

Stav chodeb v budově nebyl dobrý
Stav chodeb v budově nebyl dobrý (Zdroj: PPG INDUSTRIES CZECH REPUBLIC, s.r.o.)

Slavnostní otevření Domova sv. Markéty je symbolicky navázáno na nadcházející Den matek, zařízení totiž pomáhá právě těhotným ženám a ženám s dětmi, které se ocitly v nepříznivé životní situaci. 

Domov sv. Markéty je jednou ze služeb Diecézní charity Brno a poskytuje pobytovou sociální službu Azylové domy. Matkám s dětmi nabízí ubytování po dobu až 1 roku, během níž jim pomáhá s materiálním zajištěním, jednáním s úřady, hledáním práce, ale i se školní přípravou dětí. 

Slavnostní otevření Domova sv. Markéty je symbolicky navázáno na nadcházející Den matek
Slavnostní otevření Domova sv. Markéty je symbolicky navázáno na nadcházející Den matek (Zdroj: PPG INDUSTRIES CZECH REPUBLIC, s.r.o.)

„Azylový dům má k dispozici 28 zařízených bytů s celkovou kapacitou 100 lůžek. Za poslední dva roky, kdy PPG v Domově pomáhá, zde našlo zázemí a podporu přes 180 maminek s více než 320 dětmi v krizové životní situaci,“ uvedla Monika Žewucká, vedoucí Domova sv. Markéty. 

Dobrovolníci měli při renovaci na paměti, že zařízení je také útočištěm pro děti
Dobrovolníci měli při renovaci na paměti, že zařízení je také útočištěm pro děti (Zdroj: PPG INDUSTRIES CZECH REPUBLIC, s.r.o.)

Dobrovolníci měli při renovaci na paměti, že zařízení je také útočištěm pro děti. Kromě běžných malířských úkonů proto došlo i na hravější nástěnné malby. Zahradu, tělocvičnu a společenskou místnost ozdobila malbami podle vlastního návrhu zaměstnankyně PPG Vivien Lattenberg s pomocí dalších dobrovolníků.

Zdroj informací: PPG

Publikováno: 27. 5. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima