Statek - Příběh rodiny Zíků napříč stoletím

Dojemný příběh zakladatele jednoho z největších soukromých statků Opavska se odehrává na pozadí nenávistného nacionalismu, ideologické zaslepenosti, lidské závisti i zlé touhy po cizím majetku. Kniha je symbolem lidského odhodlání bojovat v nelehkých dobách za svůj osud a právo na svobodu. Oslavuje však i lásku a oddanost k rodině, podporuje touhu po vzdělání a vyzdvihuje potřebu pomáhat všem lidem.

Statek - Příběh rodiny Zíků napříč stoletím (Zdroj: Nakladatelství Cosmopolis)

Nezlomná láska k rodné hroudě za cenu krve i lidských životů –podle skutečných událostí

Statek

Příběh podle skutečných událostí

Zcela unikátní svědectví o statku rodiny Zíků se odvíjí na pozadí rozpadu Rakousko-uherského císařství, zrodu Československé republiky, první i druhé světové války a v neposlední řadě také totalitního komunistického režimu po roce 1948 až do současnosti.

Přes všechnu nepřízeň osudu se nakonec potomkům Františka Zíky podařilo znova úspěšně hospodařit na svém statku, a to hlavně díky nezdolné víře, neutuchajícímu přesvědčení o své pravdě a zároveň neskutečně tvrdé práci, i když často za cenu nejvyšší – za cenu krve i lidských životů.

312 stran, formát: 145x205, pevná vazba, 399 Kč

Příběh rodiny Zíků napříč stoletím podle skutečné události
Příběh rodiny Zíků napříč stoletím podle skutečné události (Zdroj: Nakladatelství Cosmopolis)

O autorovi:

Ladislav Vrchovský je novinář, prozaik a divadelní kritik. V roce 1992 spoluzakládal Společnost pro kulturu a umění, které posledních dvacet pět let předsedá. Je rovněž jedním ze zakladatelů Mezinárodního folklorního festivalu bez hranic Ostrava, který dosáhl již více než dvaceti ročníků.

V současnosti se – především jako divadelní kritik – podílí na internetovém kulturním deníku Ostravan.cz a působí jako lektor-porotce na divadelních přehlídkách a festivalech profesionálních i amatérských divadel v ČR i v zahraničí.

V roce 2018 publikoval prózu Z podzemí ke slunci. V roce 2019 detektivní novelu pod názvem Vražda z vilnosti a román Kdy na slzy není čas. V roce 2020 vydal životní příběh – Generál Heliodor Píka a jeho vrazi. V roce 2021 zatím poslední román Stará fotografie.

Zdroj informací: Nakladatelství Cosmopolis

Publikováno: 30. 5. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima