Zahrada z Hornbachu s radami od Ferdinada Lefflera

Projektový market Hornbach představuje novinku jarní sezony – poradenský projektový speciál, na jehož tvorbě spolupracoval Ferdinand Leffler, český zahradní a krajinní designér, známý z televizního pořadu Ferdinandovy zahrady. Zakladatel atelieru Flera v tomto unikátním speciálu radí, jak lépe zvládnout tvorbu vlastní zahrady i jak se vyvarovat nejčastějších chyb. Propojuje teorii s praxí, a zároveň nabízí užitečné projektové tipy.

jak lépe zvládnout tvorbu vlastní zahrady i jak se vyvarovat nejčastějších chyb? (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Tvorba vlastní zahrady

Není důvod vzdávat se a obklopit dům pouze trávníkem a několika tújemi. „Zahrada vás může těšit a pobízet k otevření oken a dveří na terasu, už když jste doma a jen se díváte z okna. Má schopnost dodat vám do života to, co právě potřebujete – chvíli nerušeného klidu i místo pro zábavu, na kterou v interiéru už nezbývá prostor,“ radí Ferdinand Leffler.

Rady do vaší zahrady od Ferndinanda Lefflera
Rady do vaší zahrady od Ferndinanda Lefflera (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)
Ferdinand Leffler, český zahradní a krajinní designér, známý z televizního pořadu Ferdinandovy zahrady
Ferdinand Leffler, český zahradní a krajinní designér, známý z televizního pořadu Ferdinandovy zahrady (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Špičkové zahradní poradenství

Hornbach navázal s předním českým zahradním architektem dlouhodobější spolupráci. „Jsme nadšeni, že můžeme naše stavebně-projektové rady obohatit o Ferdinandovy zkušenosti s plánováním zahrad. Hned pro začátek přinášíme v našem společném speciálu spojení Ferdinandových nejužitečnějších rad a postřehů společně s oblíbenými podrobnými návody a sortimentem z Hornbachu,“ říká David Kolář, ředitel marketingu společnosti Hornbach.

Díky QR kódům se rychle dostanete k dalším a podrobným informacím a videím na webu. Zákazníci na webových stránkách Hornbachu naleznou i novou stránku s radami od Ferdinanda, které se budou postupně rozrůstat. „Již nyní zde mohou zákazníci najít návody na výrobu, správné složení a tipy na osázení vyvýšeného záhonu krok za krokem, či poradenství ohledně výběru trvalek, zahradního nábytku, terénních úprav nebo venkovního osvětlení a mnohé další,“ doplňuje David Kolář.

Nejčastější chyby při tvorbě zahrady

Speciál je k dispozici v projektových marketech Hornbach nebo v online verziFerdinand Leffler pomáhá zákazníkům rovněž s výběrem sortimentu z Hornbachu a radí, jak se vyvarovat základních pochybení při tvorbě zahradního prostoru. „Lidé svou zahradu často neřeší koncepčně, z nadhledu. Při návštěvě zahradnictví koupí to, co zrovna kvete, jindy zase udělají kus cesty odněkud někam. Ani neví proč, ale v zahradě se necítí dobře, chybí pocit soukromí, kontakt s nebem, se zelení. Léta už lidem naslouchám, vidím, které nejčastější chyby opakují,“ vysvětluje známý zahradní a krajinní architekt.

Zahrada vás může těšit a pobízet k otevření oken a dveří na terasu
Zahrada vás může těšit a pobízet k otevření oken a dveří na terasu (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Projektové speciály

Nový unikátní projektový speciál doplňuje a rozšiřuje nabídku katalogů, ke kterým se v jarní sezoně obrací nejeden kutil či zahrádkář. Naleznou v nich inspiraci, dobře míněné rady a tipy, ale i různá zajímavá fakta, která jim pomohou při rozhodování se během nákupu. Dalšími tematickými katalogy jsou například Zahradní trendy, Tenneker – Magazín o grilování, Zahradní domky, Péče o zahradu nebo další, které lze nalézt na webu.

Lidé svou zahradu často neřeší koncepčně, z nadhledu
Lidé svou zahradu často neřeší koncepčně, z nadhledu (Zdroj: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.)

Zdroj informací: HORNBACH BAUMARKT CS spol. s.r.o.

Publikováno: 1. 6. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima