Španělsko: Kam na dovolenou a jaká platí covidová opatření?

Pokud máte chuť zaletět si do cizích krajů a nechce se vám čekat až na léto, právě Španělsko je teď výbornou volbou. Počasí je příjemné a už se můžete i koupat. Zároveň tu nebudete s davy dalších turistů, protože vrchol sezóny ještě nenastal. Přečtěte si, co tady zažít a jaké teď platí restrikce kvůli covidu-19.

Užijte si dovolenou ve Španělsku bez obav z covidu (Zdroj: pexels.com)

Dlouhé písečné pláže, historická města, krásné ostrovy, divoké hory a výborná gastronomie. To je Španělsko. Dovolená tu nezklame žádného cestovatele, protože každý si najde to své. Máte chuť na relax na pláži, nebo se raději projdete po památkách? Láká vás pěší turistika? Nebo se snad chcete plavit po mořských vlnách? Zamiřte právě do Španělska.

Odpočinek na pláži

Písečné pláže lemují tisíce kilometrů španělské pevniny. Když k tomu připočteme pobřeží všech španělských ostrovů, máte opravdu široký výběr pro své pohodové chvíle u moře. K odpočinkové dovolené můžeme doporučit například andaluského pobřeží, které z jedné strany omývá Atlantik, z druhé Alboránské moře. Předěl tvoří výběžek u Gibraltarského průlivu. Užijete si tu průzračné moře i výhled na africký kontinent. Chtěli byste bližší letovisko? Volte oblast Costa Brava v Katalánsku, která začíná již na hranicích s Francií. Nedaleko to odtud budete mít do Barcelony, kterou určitě stojí za to navštívit.

Pohoda v městských uličkách

U Barcelony se na chvíli zastavme. A nejen na chvíli. Pokud jste milovníci umění, tak se tady klidně zabydlete na celý týden. Pro objevení všech zdejších skvostů to bude tak akorát. Město je věhlasné především architektonickými díly Antonia Gaudího. Od monumentálního chrámu Sagrada Família přes měšťanské domy Casa Batlló a Casa Milá po Park Güell, ze kterého si vychutnáte i pohled na město a moře. Kromě toho ve městě najdete i Museum Picasso, skýtající největší sbírku děl slavného umělce. Ani příznivci hudby nepřijdou zkrátka. Koncert v Katalánském paláci hudby ze seznamu UNESCO bude životním zážitkem.

Španělsko láká svojí architekturou i nádhernou přírodou
Španělsko láká svojí architekturou i nádhernou přírodou (Zdroj: pexels.com)

Turistické výpravy

Španělskem vede proslulá svatojakubská pouť do Santiaga de Compostela. Je tedy jasné, že pěší turisté tady mají odjakživa své místo. Avšak tato cesta není zdaleka jedinou možností. Ve Španělsku je šestnáct národních parků, z toho jedenáct na Pyrenejském ostrově. Představují ohromnou rozlohu, po které můžete plánovat své trasy. Mezi nejnavštěvovanější patří Národní park Picos de Europa. Chcete zažít dobrodružství a vidět dechberoucí výhledy? Vydejte se na stezku Caminito del Rey v Andalusii. Line se kolem skalních stěn nad říčkami skrz soutěsky a borovicové lesy.

Aktuální covidová opatření při cestě do Španělska

V případě letecké dopravy je potřeba se prokázat platným potvrzením o bezinfekčnosti. Tím se rozumí potvrzení o ukončeném očkování proti covid-19, o negativním výsledku testu na koronavirus nebo o prodělání tohoto onemocnění. Potvrzení by mělo být ideálně v podobě EU Digital Covid Certificate. Pokud jej máte v jiné formě, je potřeba vyplnit elektronický příjezdový formulář Spain Travel Health na webové adrese www.spth.gob.es.

Od 20. dubna je ve Španělsku zrušena povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách. Výjimkou jsou prostředky MHD, nemocnice, lékárny a sociální zařízení. Před cestou je dobré zkontrolovat možná nařízení v autonomní oblasti, do které máte namířeno. Rozcestník najdete např. na webových stránkách českého velvyslanectví v Madridu.

Pro příjezd do Česka nepotřebujete žádné potvrzení o bezinfekčnosti ani příjezdový formulář. Vše probíhá stejně jako v době před pandemií.

Zdroj informací:skrz.cz

Publikováno: 12. 6. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima