Červen na zahradě přináší první pěstovatelské úspěchy

V červnu přichází tolik očekávaná a netrpělivě vyhlížená první sklizeň našich výpěstků. Úsilí a trpělivá práce se vyplatily a my se konečně můžeme radovat. A co ještě nám měsíc červen přináší?

V červnu jsou zahradnické práce v plném proudu (Zdroj: Zahrádkář)

Červen

Jedním z typických zástupců kvetoucích červnových rostlin je růže. Ne nadarmo se říká červen červený jako z růže květ. Je až s podivem, co plodů a květů má tuto barvu. Znáte ale okaté růže? Jsou to relativně nové odrůdy a více vám o nich prozradí Pavel Sekerka.

Novinky se také najdou mezi mokřadními a vodními rostlinami. Víte, jaká rostlina má v botanické říši nejdelší periodu kvetení v jedné sezoně? Ano, je to leknín, jehož květy nám dělají radost od dubna až přibližně do konce října podle lokality a vývoje počasí.

I v červnovém vydání časopisu Zahrádkář pokračujeme v Malé škole začínajícího ovocnáře. Tentokrát si nastíníme problematiku výživy, rozdělení jednotlivých prvků nezbytných pro zdárný růst ovocných dřevin a zmíníme se o symptomech jejich nedostatku v rostlině. Neopomeneme ale i zelináře. Jan Prášil vám předá pěstitelská doporučení k pěstování fazolu a poradí odrůdy určené pro pěstování lusků, které se využívají jako příloha nebo samotné jídlo.

Zahrádkářka poradí, jak s úrodou naložit
Zahrádkářka poradí, jak s úrodou naložit (Zdroj: Zahrádkář)

V meteorologickém zastavení Aleny Zárybnické probereme medardovské počasí a ovčí chladna, v mykologickém okénku vám RNDr. Jan Wipler představí pozdně jarní druh jedlé houby - Čirůvka májovka, a také se můžete dočíst odpověď na vaši otázky.

A jedno pozvání na závěr: V polovině září se již tradičně uskuteční Litoměřická Zahrada Čech. V rámci programu nebude chybět ani Den Časopisu Zahrádkář s podtitulem Příroda čaruje, zahrádkář zírá, který je naplánován na neděli 11. 9. na pódiu amfiteátru. Můžeme už prozradit, že v rámci programu vystoupí skupina The Beatles Revival a připraveny jsou pro vás zajímavé soutěže či zeleninová expozice v pavilonu G.

Soutěžit můžete o:

  1. Křišťálové jablko – 13. ročník tradiční soutěže
  2. Nejdelší mrkev – s motem: „Za mrkev do světa s CK Geops“
  3. Výpěstek k 65. výročí založení ČZS o cenu předsedy – kreativní ztvárnění loga ČZS na výpěstku (např. vyřezáváním, obtiskem na nebo jiným nápaditým řešením)

Více se dočtete v časopisu Zahrádkář nebo na www.zahradkari.cz.

Předplaťte si časopis o zahradě i na sezonu 2022 (12 čísel za 468 Kč).

Oproti běžnému stánkovému prodeji (540 Kč) je předplatné časopisu Zahrádkář cenově výhodnější, a navíc je doplněno o různé drobné dárky.

Oblíbený časopis pro všechny zahrádkáře
Oblíbený časopis pro všechny zahrádkáře (Zdroj: Zahrádkář)
Předplatné objednejte ve všední den na 222 780 739 nebo elektronicky vyplněním objednávky na www.zahradkar.org nebo www.izahradkar.cz/predplatne-casopisu/.

Více aktuálních a přehledných informací naleznete na webových stránkách.

Zdroj informací: časopis Zahrádkář

Publikováno: 17. 6. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima