V centru Brna bude až do konce prázdnin k vidění výstava Hranice

Až do konce srpna si mohou hosté brněnské kavárny a baru Podnik zpříjemnit posezení výstavou obrazů mladé autorky Varvary Skibiny. Prodejní výstava v centru Brna je přístupná všem zdarma.

Brněnská kavárna a bar se stane výstavní síní (Zdroj: Lucie Černochová, Lucky Art Photo)

Tématem výstavy, která bude v Podniku umístěna až do 31. srpna, jsou hranice. V zadní části prostoru je navíc instalován LED pás, který silně evokuje právě téma hranic a nabízí autentický zážitek. „V současnosti mě toto téma oslovuje. Ať už je to spojeno s tím, že jsem cizinka, nebo současnou situací na Ukrajině, hranice mě lákaly vždy. Můj zájem se ale stočil spíš na hranice grafické – linie, hranice ploch, kontrasty mezi barvami, což se aktuálně odráží i v mé tvorbě. Aktuální výstava obrazů nabízí hravé rozjímání s tématem hranic, mezí a okrajů,“ popsala Varvara Skibina, autorka obrazů.

Autorka se věnuje abstraktnímu umění
Autorka se věnuje abstraktnímu umění (Zdroj: facebook Varvary Skibiny)

Původně se měly v Podniku objevit obrazy jen velkých formátů, interiér ale autorčiny plány pozměnil. „Původně bylo plánováno 12 velkých obrazů v rozměru 1. Když jsem přijela na instalaci, zjistilo se, že se některé z děl nevejdou, a muselo se improvizovat. Nakonec je k vidění 11 obrazů ve velikosti 100×100 cm, čtyři obrazy ve formátu 40×40 cm a čtyři obrazy 30×30 cm. Celkem je tedy aktuálně na výstavě 19 obrazů a jeden velkoformátový je v záloze ve skladu,“ uvedla mladá autorka.

Pokud se hostům některý z obrazů zalíbí, mohou si ho odnést domů. Výstava je totiž prodejní. „Cena sady čtyř menších obrazů se pohybuje kolem pěti tisíc, velkoformátové obrazy stojí 16 tisíc korun,“ doplnila Varvara Skibina.

Zdroj informací: pearmedia.cz

Publikováno: před dvěma dny, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima