HELUZ GROUP obhájila pozici mezi nejlépe řízenými firmami

HELUZ GROUP obhájila pozici mezi nejlépe řízenými firmami Česka. Na slavnostním vyhlášení v Martinickém paláci v Praze převzalo vedení společnosti HELUZ GROUP ocenění Czech Best Managed Companies 2022 již potřetí po sobě. Program organizuje společnost Deloitte celosvětově od roku 1993, v České republice se konal třetí ročník.

Vedení společnosti Heluz cihlářský průmysl, v.o.s. na slavnostní vyhlášení (Zdroj: Heluz cihlářský průmysl, v.o.s.)

V rámci programu vyhlašovatel oceňuje kvalitu řízení předních soukromě vlastněných společností včetně jejich managementu. Nezávislá odborná porota hodnotí u každé společnosti čtyři klíčové pilíře – firemní strategii, řízení a finanční výkonnost, produktivitu a inovace a v neposlední řadě firemní kulturu.

Firmy, které úspěšně projdou Czech Best Managed Companies programem, prokazují kvalitu řízení na úrovni těch nejlepších. Na rozdíl od intuitivního řízení mají dlouhodobou strategii a všichni zainteresovaní lidé vědí, jaký je cíl a proč. „Neustále pracujeme na zlepšování našich procesů a fungování skupiny a tento program pokládáme za skvělý feedback našeho snažení. V minulých ročnících jsme dostali cenné rady a náměty v jednotlivých oblastech našeho fungování, které nám pomohly soustředit se na naše slabší stránky. Tak nám přišlo škoda této možnosti nevyužít i v tomto ročníku,“ komentoval obhajobu titulu Czech Best Managed Companies generální ředitel společnosti HELUZ Ing. Jan Smola, MBA.

S výrobky HELUZ jde práce rychle od ruky
S výrobky HELUZ jde práce rychle od ruky (Zdroj: Heluz cihlářský průmysl, v.o.s.)

„Na programu oceňujeme především pohled zvenčí, odborníci na dané oblasti, přicházející mimo naši společnost, netrpí provozní slepotou a pomáhají nám dívat se na věci z jiného úhlu pohledu. Je sice pravda, že ne všechny náměty lze v našich podmínkách realizovat, ale minimálně nám to pomáhá podívat se na danou problematiku v širším spektru a v jiných souvislostech,“ pokračuje Ing. Jan Smola, MBA

HELUZ už dnes ale není jen výrobcem cihelného s.ystému, ale skupinou HELUZ GROUP, která se rozšiřuje o aktivity mimo obor s cílem diverzifikovat rizika a zúročit nabyté podnikatelské zkušenosti i mimo stavebnictví. Do portfolia skupiny patří výrobce komínových systémů  společnost Ciko s.r.o., Dřevovýroba na pile ve Starém Sedle, mediální online agentura X Production a kromě toho HELUZ GROUP provozuje i sportovní střelnici a golfový Driving range v Šindlových Dvorech. Zatím posledním a v historii společnosti i největším posílením skupiny byla loňská akvizice společnosti na výrobu izolačních skel IZOS s výrobními závody v Sudoměřicích, Žatci a Plzni.

Zdroj informací: HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

Publikováno: 1. 7. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima