Společnost IVT Tepelná čerpadla věnovala dvě tepelná čerpadla komunitě Benediktus

Společnost IVT Tepelná čerpadla opět podpořila komunitu Benediktus, ve které žijí a pracují nejen lidé s mentálním postižením. IVT je významným partnerem L´ARCHE Benediktus a stala se jedním z hlavních partnerů letošní celostátní sbírky AKCE CIHLA, která by měla Benediktu pomoci vytvořit čtyři nová místa chráněného bydlení v Modletíně na Vysočině.

Komunita L´ARCHE Benediktus získala dvě tepelná čerpadla (Zdroj: IVT Tepelná čerpadla)

K tomu je nutná kompletní rekonstrukce rozpadající se budovy Pekárna v areálu Modletín. Společnost IVT již dříve Benediktu přispěla významným darem: dodávkou dvou tepelných čerpadel IVT. Společnost IVT Tepelná čerpadla podporuje komunitu L´ARCHE Benediktus již tři roky.

„První tepelné čerpadlo IVT AIR X, které jsme Benediktu věnovali a instalovali, je využito vytápění zrekonstruované historické budovy Aperátu, bývalých lázní,“ upřesňuje Marek Bláha, jednatel IVT Tepelná čerpadla s.r.o. Budova dnes slouží jako zázemí dřevařské a údržbářské dílny a klienti se zde věnují uměleckým a vzdělávacím činnostem. Je zde také ubytování pro dobrovolníky a velký sál, který rekonstrukcí vznikl, slouží ke komunitnímu setkávání, školením i pro slavení mší.

Budova před rekonstrukcí
Budova před rekonstrukcí (Zdroj: IVT Tepelná čerpadla)
Budova s tepelným čerpadlem po rekonstrukci
Budova s tepelným čerpadlem po rekonstrukci (Zdroj: IVT Tepelná čerpadla)

V rekonstruované budově Pekárna je postavena klasická chlebová pec, ve které se příležitostně peklo při akcích pro veřejnost. V budoucnu zde vzniknou čtyři místa chráněného bydlení pro nové zájemce o život v komunitě a potřebné zázemí.

Značka IVT je na českém trhu předním dodavatelem tepelných čerpadel do rodinných domů, komerčních i obytných budov. Od roku 1991 jich nainstalovala více než 23 000. Disponuje také největší montážní a servisní sítí IVT CENTRUM, která se stará o návrh, správnou instalaci, záruční a pozáruční servis. Tepelná čerpadla IVT najdete například v nejvyšší české budově AZ TOWER, Strahovském klášteře, vodním hradu Švihov, provozovnách Stavebnin DEK, ZOO Ústí nad Labem, autosalonech Volvo, BMW, Toyota, Lexus, Kia, Mini, Dacia, Renault, saunových světech Saunia a na mnoha dalších zajímavých místech. Značka IVT je dlouhodobě zárukou kvality a spokojenosti.

Zdroj informací: IVT Tepelná čerpadla s.r.o.

Publikováno: 31. 7. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima