Vezměte děti na dobrodružnou cestu časem do starověkého Egypta

Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, vás zve na dobrodružnou cestu časem na návštěvu Egypta, země pyramid, faraonů a slunce. Najdete cestu zpět do současnosti?

Domácí úkol mi sežrala mumie! (Zdroj: Nakladatelství Grada)

DOBRODRUŽNÁ CESTA ČASEM

Najděte více než 100 věcí a objevte více než 50 zajímavostí

Léto se přehouplo do druhé poloviny a každým dnem se blíží opětovný návrat dětí do školy a do školky. Hledáte pro ně zábavné a dobrodružné čtení? Pak si prohlídněte novinky.

Pro všechny cestovatele časem má navíc Henry malý bonus na závěr…

Thiago De Moraes: Domácí úkol mi sežrala mumie!

Dobrodružná cesta časem

Henry jde v září do šesté třídy a při hodině matematiky, kdy u tabule počítá složitou rovnici, se objeví černá díra, která ho vcucne a vyhodí do roku 1300 před naším letopočtem. Z Henryho se stává He-Ne-Re a dobrodružství může začít. Cibule a jen cibule k snídani, učení se umění válčení a lovu – i když v boji ho porazí i tříletý kluk a při lovu ho kousne žába, úprk před rozběsněným davem, výlet do Údolí mrtvých a útěk před oživlou mumií, zahnání krvežíznivých pirátů a osvobození faraona a jeho družiny, což je od té doby známo jako bitva Na Lovištích.

Na konci knihy najdete Průvodce přežitím ve starověkém Egyptě, kterého pro vás sepsal sám Henry
Na konci knihy najdete Průvodce přežitím ve starověkém Egyptě, kterého pro vás sepsal sám Henry (Zdroj: Nakladatelství Grada)

Užijte si mnoho zábavy, rozluštěte parádní hieroglyfy, potěšte se legračními obrázky a hlavně vstřebejte co nejvíce informací o životě v Egyptě za vlády faraonů. Nikdy totiž nevíte, kdy se s vámi zatočí zem, a vy se ocitnete v minulosti. Pro tuto příležitost najdete na konci knihy Průvodce přežitím ve starověkém Egyptě, který pro vás sepsal sám Henry.

Pořádná nálož napětí, krokodýlů a zábavy ve starověkém Egyptě! Návštěva Egypta kolem roku 1300 před naším letopočtem rozhodně nebyla na Henryho seznamu úkolů.

Dokáže si tam poradit s novou školou, podivnými sporty, nečekanými přáteli a smrtelně nebezpečnými domácími zvířaty? A najde vůbec cestu zpět do současnosti?

Legrační obrázky a parádní hieroglyfy k rozluštění! Spousta zajímavých informací o životě v Egyptě za vlády faraonů.

240 stran, formát: 136x205, pevná vazba, 299 Kč

Užijte si mnoho zábavy s novou zajímavou knihou
Užijte si mnoho zábavy s novou zajímavou knihou (Zdroj: Nakladatelství Grada)

Ukázka z knihy:

Když jsem zapisoval posledních několik číslic řešení, tabule začala vibrovat a bzučet. Ve vzduchu se objevil malý černý puntík. Chvilku se jen tak vznášel a pak vyrostl v obrovskou černou díru, která se rozlezla po celé stěně a nahoru ke stropu.

Všude poletovaly propisky, papíry a aktovky. Snažil jsem se udržet stolu pana Bermana, ale díra mě vtahovala příliš silně. Pak mi prsty sklouzly ze stolu a vířící černé tornádo mě vcuclo tak rychle, že jsem neměl čas ani začít křičet.

Všechno zčernalo a já jsem asi omdlel…

… probudil jsem se obličejem dolů na obrovské hromadě písku. Že by nějaké opravdu velké pískoviště?

Kde se Henry ocitl? A jak se dostane domů?

Bonus pro cestovatele:

Ze svých dobrodružství si sebou Henry přinesl mnoho zkušeností a zážitků, které sepsal do knižního průvodce pro ty, kteří by se ocitli v minulosti jako on. Protože nikdy nevíte, kdy se při hodině matematiky i s vámi zatočí svět a ocitnete se v minulosti, a tak ho raději mějte neustále u sebe…

Zdroj informací: Nakladatelství Grada, www.grada.cz

Publikováno: 19. 8. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima