Krátké vlasy jsou chic. Podívejte se, jak s nimi pracovat

Vlasy jsou pro každou ženu tím dokonalým doplňkem. A už dávno neplatí, že by žena měla mít vlasy dlouhé, jinak přichází o svoji ženskost. Naopak. Krátké vlasy jsou vhodné pro ženu každého věku. Stačí jen vybrat ten správný střih a odpovídající vlasovou péči.

Účesy z krátkých vlasů jsou variabilní (Zdroj: Unsplash)

K některým tvarům obličeje se více hodí krátký účes, některé ženy si vlasy zkrátí kvůli praktičnosti, ale bohužel některé o svoje vlasy přicházejí kvůli závažnému onemocnění. Pro ně je tu nadační fond Daruj vlasy, u kterého si můžou zažádat o paruku zdarma, pokud se bez vlasů necítí dobře. Na výrobě paruk pro tyto ženy se teď může podílet úplně každý – značka Pantene totiž z každého svého výrobku zakoupeného v drogeriích Teta až do 26. 9. věnuje 2 Kč na výrobu paruk ženám na míru. Takže teď je ten správný čas udělat dobrý skutek!

Nadační fond Daruj vlasy pomáhá ženám
Nadační fond Daruj vlasy pomáhá ženám (Zdroj: Daruj vlasy)

Experimentujte s barvami

Krátké vlasy dávají příležitost, jak si vyzkoušet, která barva vám sluší nejvíce – jednoduše se obarví a vy se případně vrátíte k počáteční barvě, pokud by to byl krok špatným směrem. A nemusí se jednat jen o radikální změnu z brunetky na blondýnku, ale třeba i o aktuálně velmi populární pastelové nebo duhové barvy.

Sponky, skřipečky, čelenky

Jakýkoli účes, a to i ten krátký, dovedou efektně oživit doplňky. Čelenka s drobnými kvítky z vás udělá luční vílu. Různobarevné sponky zkrotí tu část účesu, která se třeba během spaní přeležela. A je tu taky prostor na to, vyhrát si s dětmi – malé holčičky rády češou nejenom panenky, ale určitě ocení i živou modelku, aby mohly vyzkoušet všechny svoje vlasové poklady. A rozhodně to neplatí jenom pro dlouhovlasé modelky, i s krátkými vlasy si hezky vytvoříte domácí kadeřnický salon.

Experimentovat můžete s barvami
Experimentovat můžete s barvami (Zdroj: Unsplash)

Sestřih krátkého sestřihu

Žádné vlasy nejsou tak krátké, aby se nedaly ještě trochu sestříhat a upravit do jiného tvaru! Může jít třeba jen o podstříhání, sestříhání na jedné straně nebo úpravu ofiny. I s krátkými vlasy se dá ještě libovolně experimentovat a najít si svůj styl, s kterým se budete cítit silná a krásná.

Zdroj informací: Pantene

Publikováno: 7. 9. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima