Jaké novinky jsme si připravili pro naše dětské čtenáře?

Pomalu je čas myslet na vánoční dárky a pro děti není nic vhodnějšího než zajímavá, poučná nebo zábavná kniha. Podívejte se na přehled knižních novinek, které jsme připravili pro dětské čtenáře.

Sledujte knižní novinky pro všechny dětské čtenáře (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Ema a jednorožec – Čarovné prsteny

Zamilovaný příběh z Říše divů!

Ema už dávno není ta malá holčička a začíná si uvědomovat, že ke Kristiánovi cítí něco víc než kamarádství. A zdá se, že chlapec její city opětuje. Jednoho dne však do jejich třídy přijde nová spolužačka Silvie, divná dívka s tmavě žlutýma očima. Kristián má náhle oči jen pro ni, dokonce oba nosí stejné prstýnky. Čarodějka Aislin okamžitě pochopí, že se jedná o čarovné prsteny lásky, které mají jednoho z dvojice zotročit. Silvie zjevně není tím, kým se zdá být, a Kristiánovi hrozí velké nebezpečí. A přestože se na něj Ema zlobí, rozhodne se, že bude o svoji lásku bojovat.

Zamilovaný příběh z Říše divů
Zamilovaný příběh z Říše divů (Zdroj: Nakladatelský dům GRADA)

Pohádky z lesa – Co si stromy šeptají

V dutině staré břízy se uhnízdili dva strakapoudi, kteří každý den létají ze stromu na strom a pomáhají jim zbavit se škůdců a bolístek. Za odměnu jim vyléčené stromy vyprávějí pohádky o stromových vílách a skřítcích. Rádi byste se dozvěděli, proč jsou javorové listy na podzim nejkrásnější, jak je možné, že jsou plody tisu jedovaté, nebo komu měly lískové oříšky udělat radost? Tak se pohodlně usaďte a zaposlouchejte se do šepotu stromů…

Pohodlně usaďte a zaposlouchejte se do šepotu stromů
Pohodlně usaďte a zaposlouchejte se do šepotu stromů (Zdroj: Nakladatelský dům GRADA)

Cukrový svět

Vítejte v Cukrovém světě!

Měli byste chuť na nadýchané pusinky, voňavé karamelky, sladké limonády či lékořicové pendreky? A co se proletět v balónu ze žvýkačky, vylézt čokoládovou stěnu nebo sjet kopec zmrzliny? Vydejte se s Toníkem a jeho průvodkyní Candy na to nejsladší dobrodružství a prožijte den v Cukrovém světě. Zjistíte, že i sladkosti umí natropit pořádnou neplechu.

Vítejte v Cukrovém světě
Vítejte v Cukrovém světě (Zdroj: Nakladatelský dům GRADA)

Katka, Ťapka a nejlepší kámošky

Katka a její nejlepší kamarádky Julie a Isabela se těší na školní výlet do zoo. Ale když chce Julie ukázat Katce žirafy nebo zebry, Isabela ji táhne k velbloudům nebo želvám – zkrátka se celý den o Katku přetahují! Vymyslí Katka s pomocí táty a věrného pejska Ťapky, jak zvládnout kamarádství ve třech?

Pokračování prvního dílu:

Katka, Ťapka a kamarádství v ohrožení

Katka slaví s rodinou, nejlepší kamarádkou Julií a pejskem Ťapkou své narozeniny. Ale během oslavy se kámošky pohádají. Následující dny ve škole se spolu vůbec nebaví, a Katka si dokonce najde novou kamarádku. Je přátelství mezi Katkou a Julií opravdu konec, nebo se dívky znovu usmíří?

Katka slaví s rodinou, nejlepší kamarádkou Julií a pejskem Ťapkou své narozeniny
Katka slaví s rodinou, nejlepší kamarádkou Julií a pejskem Ťapkou své narozeniny (Zdroj: Nakladatelský dům GRADA)
Katka a její nejlepší kamarádky Julie a Isabela se těší na školní výlet do zoo
Katka a její nejlepší kamarádky Julie a Isabela se těší na školní výlet do zoo (Zdroj: Nakladatelský dům GRADA)

Mia a delfín

Devítiletá Mia si právě balí kufry a odjíždí na prázdniny na Zelený ostrov. Čeká tam na ni její nejmilejší dědeček, dalmatin Nik a možná i mnohem víc… Mořské pláže mohou nabídnout i zajímavější nálezy než jen barevné mušličky. Dříve bázlivá Mia skočí šipku do jednoho velkého mořského dobrodružství a chytí se za bílou ploutev neuvěřitelného přátelství. Byla její babička opravdová mořská víla? Nechte se překvapit.

Devítiletá Mia si právě balí kufry a odjíždí na prázdniny
Devítiletá Mia si právě balí kufry a odjíždí na prázdniny (Zdroj: Nakladatelský dům GRADA)

Morgavsa a Morgana - Duchovládnice

Oblíbené příhody malé Morganky, které znáte ze Čtyřlístku, vycházejí poprvé v knižní podobě! Naše Čarodějky jsou na cestě za záchranou své kočky, neustále se však potýkají s problémy, které musí řešit, a s nebezpečnými situacemi, kterým musí čelit.

Dlouhá je cesta do Egypta, a lidí, kterým musí pomoct, je mnoho. Morgavsa dělá, co může, a Morganka naplno využívá svou novou schopnost proměnit se v ducha. Potkají se s podvodným léčitelem, s krákavou epidemií, potkají se s kráskou a zvířetem a objeví tajemství perníkové chaloupky. Cestou narazí na podivné sudičky a vyřeší jantarové prokletí.

Čarodějky jsou na cestě za záchranou své kočky
Čarodějky jsou na cestě za záchranou své kočky (Zdroj: Nakladatelský dům GRADA)

Vlčí prokletí

Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, přichází s debutovým románem Jessicy Vitalisové, jejíž příběh je živým vyprávěním o rodině, přátelství a sounáležitosti.

Po stovky zim hledala bílá vlčice někoho, kdo by zaujal její místo. Pro většinu lidí je však neviditelná. Za všechny ty roky ji mohli spatřit pouze tři lidé. Jeden již zemřel, druhý ji odmítl. Zůstal poslední – dvanáctiletý chlapec jménem Gauge, kterého vesničané mají za čaroděje, neboť věří, že vidět bílou vlčici přináší smrt. Aby očistil své jméno, musí se vydat na nebezpečnou cestu, která ho ovšem přiměje zpochybnit vše, v co doposud věřil – ať už se to týká jeho vesnice, vlčice i smrti samotné.

Po stovky zim hledala bílá vlčice někoho, kdo by zaujal její místo
Po stovky zim hledala bílá vlčice někoho, kdo by zaujal její místo (Zdroj: Nakladatelský dům GRADA)

Dvanáctiletý Gauge je jako jediný schopen vidět velkého bílého vlka a také s ním mluvit. Proč se ale vlčice zjevuje pouze jemu? Proč právě na něj padla vlčí kletba a všichni lidé z vesnice ho pronásledují? Naštěstí chlapec najde spřízněnou duši v kamarádce Roux a společně se pokusí přijít celému tajemství na kloub.

Zroj informací: Bambook

Publikováno: 24. 10. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima