Studenti středních škol mohou získat příspěvek na zahraniční studijní pobyt

Až do 15. listopadu 2022 mohou podat studenti středních škol Mladoboleslavska, Vrchlabska a Rychnovska žádost o příspěvek na zahraniční studijní pobyt. Součástí přihlášky musí být motivační a doporučující dopis a návrh projektu na udržitelný rozvoj regionu.

Studenti mohou žádat o příspěvek na zahraniční studium (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

„Výměnné programy skýtají drahocennou možnost do konce života porovnávat, ale především čerpat ze studnice poznatků o cizí zemi. Člověk objevuje sám sebe, stejně jako zkoumá vlastní reakce na podněty neznámého prostředí, s úžasem ovšem také sleduje život v jiné rodině a proces vytváření a utužování sociálních vazeb. Úplné minimum potom představuje zjištění, že rozdíly nejsou vždy slabosti, ale naopak dost často příležitosti,“ říká Martin Švejk z Mladé Boleslavi, který díky stipendiu vycestoval v letošním roce do Jihoafrické republiky.

Studenti, kteří letos uspějí ve výběrovém řízení, mohou díky partnerství nadačního fondu s mezinárodní neziskovou organizací AFS Mezikulturní programy vycestovat na studijní pobyty například do Belgie, Řecka nebo Brazílie. O příspěvek se mohou hlásit studenti starší 15 let ze středních škol z domovských regionů ŠKODA AUTO, mezi něž patří Mladoboleslavsko, Vrchlabsko a Rychnovsko.

Přihlášky s žádostí o příspěvek je možné podat do 15. listopadu 2022
Přihlášky s žádostí o příspěvek je možné podat do 15. listopadu 2022 (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

„Cílem nadačního fondu je rozvíjet talenty z řad středoškolských studentů, kteří se zajímají o dění ve svém okolí, chtějí ho dále rozvíjet a zároveň získat nové zkušenosti odjinud,“ říká Ladislav Kučera, ředitel Nadačního fondu ŠKODA AUTO. „Proto je součástí přihlášky i návrh projektu na udržitelný rozvoj regionu vypracovaný přímo studentem, který mohou mít studenti možnost realizovat. V loňském roce se nápady týkaly například ekologického využití bioodpadu nebo výroby elektrické energie pomocí fotovoltaických panelů.“

V prvním ročníku grantové výzvy se loni přihlásilo celkem 11 studentů, z nichž čtyři vycestovali do čtyř různých zemí – Jihoafrické republiky, Paraguaye, Francie a Belgie. Veškeré informace o grantové výzvě a podmínkách pro přihlášení najdete zde.

Zdroj informací: Nadačního fond ŠKODA AUTO

Publikováno: 31. 10. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima