OC Šestka podporuje sbírku Den válečných veteránů. V listopadu můžete přispět do jedné ze čtyř kasiček

Jak uctít památku válečných hrdinů? Například celostátní sbírkou Den válečných veteránů, která probíhá po celý listopad. Samotný významný den spadá na 11. listopad a u nás si ho připomínáme již od roku 2001. Čtyři kasičky najdete také v Obchodním centru Šestka v pražské Ruzyni. Symbolem sbírky jsou květy vlčích máků, které dostanete za doporučený příspěvek 30 Kč.

Symbolem uctění válečných veteránů se stal květ vlčího máku (Zdroj: Paměť národa / OC Šestka)

Pro listopad nejsou typické jen Dušičky nebo brzké večery, ale v České republice už 21 let také podpora uctění památky všech, kteří čelili jedněm z největších celosvětových konfliktů. Proto po celý měsíc probíhá celorepubliková sbírka nazvaná Den válečných veteránů.

Sbírka nazvaná Den válečných veteránů probíhá celorepublikově
Sbírka nazvaná Den válečných veteránů probíhá celorepublikově (Zdroj: Paměť národa / OC Šestka)

„Rádi se zapojujeme do akcí, které mají smysl, a právě sbírka Den válečných veteránů je jednou z nich. V interiéru našeho obchodního centra jsme umístili čtyři kasičky, kam mohou návštěvníci přispět jakoukoliv částkou. Bohatě postačí 30 korun, což je doporučovaná výše. Ale dobročinnosti se samozřejmě meze nekladou,“ vysvětluje Lenka Šátková, marketingová manažerka OC Šestka.

Zleva: Věra Biněvská-Golubeva, Jarmila Kaplanová-Habrštátová, Sylvie Laštovičková-Abrosimova. Praha, květen 1945
Zleva: Věra Biněvská-Golubeva, Jarmila Kaplanová-Habrštátová, Sylvie Laštovičková-Abrosimova. Praha, květen 1945 (Zdroj: Paměť národa / OC Šestka)

Kde přesně kasičky s vlčími máky v Obchodním centru Šestka najdete? Jedná se o tato místa: Česká pošta, Donuter, fitcentrum Gymstory a obchod Alpine PRO. Do kasičky vhodíte dobrovolný příspěvek (optimálně 30 Kč) a coby poděkování si vezmete kvítek vlčího máku. Proč zrovna vlčí máky? Jsou totiž symbolem Dne válečných veteránů už od konce první světové války. V té době pokrývaly hroby padlých na západní frontě. Kasičky jsou v OC Šestka umístěny od 1. do 30. listopadu.

Válečná veteránka Marie Dubská
Válečná veteránka Marie Dubská (Zdroj: Paměť národa / OC Šestka)
Válečný veterán Miroslav Masopust
Válečný veterán Miroslav Masopust (Zdroj: Paměť národa / OC Šestka)

Více o sbírce Den válečných veteránů:

Účelem sbírky je pocta válečných veteránů a hrdinů. Slouží k získání peněžitých prostředků pro Centrum pomoci Paměti národa na pomoc pamětníkům v jejich každodenních potřebách či v problémových situacích. Výtěžek sbírky podpoří také další dokumentování, uchování a vyprávění vzpomínek válečných veteránů a hrdinů v archivu Paměti národa. Více se dozvíte zde.

Zdroj informací: OC Šestka; Paměť národa

Publikováno: 16. 11. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima