Kam až vás může zavést Osudné svědectví? Dozvíte se v románu Roberta Bryndzy

Nakladatelství Cosmopolis, součást Nakladatelského domu GRADA, vydává další knihu z první detektivní série bestsellerového autora Roberta Bryndzy. Jeden z nejoblíbenějších autorů posledních let se po třech letech vrací s dalším, již sedmým případem oblíbené vyšetřovatelky Eriky Fosterové, v němž se detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její nejbližší kolegové Kate Mossová a James Peterson musí vypořádat s případem bestiálního vraha, který po sobě nezanechal žádné stopy a důkazy, nazvaným OSUDNÉ SVĚDECTVÍ.

Osudné svědectví je nový román spisovatele Roberta Bryndzy (Zdroj: Nakladatelský dům GRADA)

Osudné svědectví

autor: Robedrt Bryndza

Podobně jako u předchozích knih ze série s Erikou Fosterovou Dívka v ledu, Noční lov, Temné hlubiny, Do posledního dechu, Chladnokrevně a Smrtící tajnosti i série s Kate Marshallovou Kanibal z Nine Elms, Mlha nad Shadow Sands a Propast smrti nepřijdou zkrátka ani posluchači audioknih. V již osvědčeném podání Martina Stránského si budou moci poslechnout i případ Osudné svědectví.

Detektiv Erika Fosterová se během večerní procházky v okolí svého nového domu v Blackheath ocitá na místě činu. Brutálně zavražděná žena je Vicky Clarkeová, která měla svůj vlastní podcast o skutečných zločinech.

Poté co se Erika připojí k vyšetřování případu, zjistí, že Vicky pracovala na nové epizodě podcastu o sexuálním predátorovi, který loví mladé studentky v okolí jižního Londýna, a než se v hluboké noci vloupá k nim domů, dlouho je sleduje. Jakmile Erika zjistí, že všechny Vickyiny poznámky a zvukové nahrávky z jejího bytu v době její vraždy zmizely, začíná jí být jasné, že Vicky byla jen krok od odhalení útočníka, jenž ji zavraždil proto, aby nebyl odhalen a dopaden.

Dokáže Erika Fosterová najít vraha, který zničil všechny důkazy?
Dokáže Erika Fosterová najít vraha, který zničil všechny důkazy? (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Pak ale přijde šok a Erika musí přehodnotit vše, co si do té doby o Vicky myslela a věděla. A s omezeným množstvím indicií a téměř žádnými důkazy musí najít vraha, než udeří znovu.

O autorovi

Robert Bryndza je britský autor žijící trvale na Slovensku se svým manželem Jánem. Jeho prvního thrilleru, Dívky v ledu, se v zahraničí již prodaly více než tři miliony výtisků, byl označen jako The Wall Street Journal a USA Today bestseller a práva byla prodána do devětadvaceti jazyků. The Girl in the Ice (Dívka v ledu) je první díl poutavé série s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou. I jeho další pokračování Night Stalker (Noční lov), Dark Water (Temné hlubiny), Last Breath (Do posledního dechu), Cold Blood (Chladnokrevně) a Deadly Secrets (Smrtící tajnosti) se drží na předních příčkách nejprodávanějších knih. Poté se Robert Bryndza zaměřil na druhou detektivní sérii s novou hrdinkou Kate Marshallovou. Její případy popsal v knihách Kanibal z Nine Elms, Mlha nad Shadow Sands a Propast smrti. Kromě těchto dvou sérií je taktéž autorem romanticky a humorně laděných příběhů bláznivé hrdinky Coco Pinchardové, jejichž dva díly s názvy Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové a Coco Pinchardová: Moje tlustá opilá svatba vyšly i v češtině a třetí díl se připravuje.

Publikováno: 22. 11. 2022, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima