5 nejdůležitějších mikroživin pro zdravé klouby

Klouby spojují kosti a umožňují nám pohyb. Jejich bolest ovlivňuje všemožné denní aktivity, a tudíž může velmi znepříjemnit život. Pro zdravé a silné klouby je potřeba správná strava a pohyb. Zdravé stravování je základem všeho, proto si vybírejte potraviny plné vitamínů a minerálů, které pomohou předcházet zraněním a zánětům. Níže je popsaných 5 důležitých mikroživin a v jakých potravinách je naleznete.

Vyhrajte nejsilnější kloubní přípravek KLOBUS v naší soutěži (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Zdravé stravování je základem všeho, proto si vybírejte potraviny plné vitamínů a minerálů, které pomohou předcházet zraněním a zánětům. Níže je popsaných 5 důležitých mikroživin a v jakých potravinách je naleznete.

 • Vápník: Vaše tělo si vápník nevytváří samo, a proto ho musíte získat z potravin. Je nezbytný pro udržování zdravých a silných kostí. Bez dostatku vápníku je větší pravděpodobnost pro problémy s kostmi a klouby. Tělo si totiž začne brát vápník z kostí, aby zajistilo normální funkci buněk, a tím je oslabí. Naleznete v: mléku, sýrech, jogurtech, listnaté zelenině, sardinkách
 • Vitamin D: Pomáhá tělu vstřebávat vápník, a tak pomáhá ke zdravým kloubům. Vitamin D získává tělo ze slunce, proto je potřeba přidat i suplementy. Naleznete v: rybách, vajíčkách, suplementech
 • Omega-3: Omega-3 mastné kyseliny bojují proti zánětům a oteklinám kloubů. Naleznete v: rybách, ořechách, semínkách, vajíčkách, olivovém oleji
 • Hořčík: Magnesium pomáhá se spánkem, normální činností nervové soustavy a svalů. Také pomáhá proti zánětu kloubů a jejich bezbolestný pohyb. Naleznete v: celozrnných potravinách, luštěninách, tmavě zelené listnaté zelenině, ořechách, semínkách
 • Zinek: Zinek pomáhá tělu bojovat proti oxidativnímu stresu a nemocemi s ním spojeným. „Přispívá k normální funkci imunitního systému a v přímé souvislosti s pohybovým aparátem a k normálnímu stavu kostí. Nedostatek zinku se projevuje celou řadou možných příznaků jako vypadávání vlasů, lámavost nehtů, výskyt kožních problémů, zpomalený růst, náchylnost ke zlomeninám kostí,” vysvětluje David Buchta ze společnosti PRIMULUS, kloubus.czNaleznete v: červeném mase, drůbeži, vajíčkách, luštěninách

Co je vaším úkolem?

Vaším úkolem v této soutěži bude odpovědět správně na dvě soutěžní otázky. Poté budete zařazeni do losování o balíček KLOUBUS v hodnotě 690 Kč. Při vyplňování soutěžního formuláře připojte jméno, svou adresu s popisným číslem, obec, PSČ, e-mail a telefonní kontakt.

Zasláním těchto údajů nám zároveň dáváte souhlas, abychom v případě výhry zveřejnili vaše jméno a obec na našich internetových stránkách. Tyto údaje budou použity pouze pro účely soutěže a po jejím ukončení a vyhlášení výherců budou smazány. Děkujeme!

Správnou odpověď najdete na webových stránkách www.kloubus.cz.

Správné odpovědi

Ceny, o které soutěžíte

1. - 3. cena: balíček KLOUBUS v hodnotě 690 Kč

Přírodní doplněk stravy obsahující všechny prospěšné látky ve správném množství a poměru. Podporující správné fungování pohybového aparátu a účinný prostředek pro silné kosti a klouby. Provedenými rozbory bylo Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí zjištěno, že předložený vzorek produktu KLOUBUS vyhovuje ve znaku označeném "V" požadavku uvedenému v deklaraci na obalu.

Podporuje správné fungování pohybového aparátu a účinný prostředek pro silné kosti a klouby
Podporuje správné fungování pohybového aparátu a účinný prostředek pro silné kosti a klouby (Zdroj: kloubus.cz)

Přírodní doplněk stravy obsahující všechny prospěšné látky ve správném množství a poměru. Podporující správné fungování pohybového aparátu a účinný prostředek pro silné kosti a klouby. Provedenými rozbory bylo Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí zjištěno, že předložený vzorek produktu KLOUBUS vyhovuje ve znaku označeném "V" požadavku uvedenému v deklaraci na obalu.

KLOUBUS obsahuje široké spektrum účinných látek pro dobrou funkci kostí a chrupavek
KLOUBUS obsahuje široké spektrum účinných látek pro dobrou funkci kostí a chrupavek (Zdroj: kloubus.cz)

Svým složením se jedná o jeden z nejsilnějších produktů na trhu, je certifikován zdravotním ústavem v Praze a testován na obsah chondroprotektiv. Mohou ho užívat, jak mladí, tak starší lidé, včetně aktivních sportovců. Díky svému složení udržuje normální stav kostí a přispívá k tvorbě kolagenu pro správnou funkci chrupavek.

KLOUBUS, 30 sáčků, 690 Kč.

Více se dozvíte na www.kloubus.cz

Termíny soutěže

Start: 6. 3. 2023
Uzávěrka: 3. 4. 2023
Slosování výherce: 4. 4. 2023
Zveřejnění výherce: 4. 4. 2023
Odeslání cen: nejpozději do 5. 5. 2023

Podmínky soutěže

 • Soutěže se můžete zúčastnit pouze jednou.
 • Pracovníci a spolupracovníci společností Prima DOMA MEDIA, s.r.o., Primulus Group, s.r.o. a jejich rodinní příslušníci jsou z účasti v soutěži vyloučeni.
 • Do slosování se dostanou pouze ti soutěžící, kteří správně odpovědí na všechny soutěžní otázky.
 • Výhru nelze vyplatit v hotovosti.
 • Pořadatel si vyhrazuje právo soutěž bez předchozího oznámení zkrátit, prodloužit či zrušit.
 • Po slosování budou ceny výhercům zaslány poštou.
 • Výherci budou vylosováni odbornou porotou společnosti Prima DOMA MEDIA, s.r.o.
 • Výhry odesílá společnost Prima DOMA MEDIA, s.r.o.

O partnerovi soutěže

Již od založení firmy PRIMULUS Group v roce 2015 se společnost zaměřuje na výrobu a prodej špičkových doplňků stravy a kosmetických výrobků. Cílem je vytvářet nejlepší produkty na trhu, které budou vždy maximálně účinné a složené z vědecky ověřených látek na danou problematiku.

V portfoliu produktů můžete najít řešení pro nízkou hladinu testosteronu, problémy s klouby, zničenou pleť a vlasy, problémy se spánkem i řešení na negativní příznaky menopauzy. Síla přírody by se neměla podceňovat a kvalitní přípravky mohou být účinná pomoc na téměř všechny problémy.

Složení všech produktů si společnost navrhuje sama. Výroba pak probíhá v partnerských závodech, které jsou situovány v Česku. Díky tomu má firma přehled nad celým procesem výroby a může si vše pořádně kontrolovat.

Samotné produkty se k vám buď dostanou prostřednictvím našich partnerů či lékáren, anebo nejlépe přímo přes e-shopy a hlavní sklad v Ostravě.

Zdroj informací: Primulus Group, s.r.o.

Publikováno: 6. 3. 2023, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima