Světově oceňované knihy, které potěší i poučí

Jaké to je být ptákem? Na tuto otázku najdou děti odpověď v překrásně ilustrované knize, která získala cenu za nejlepší dětskou naučnou knihu v Británii za rok 2022 (Cena Margaret Malletové). Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, přichází s krásně ilustrovanými knihami, jejichž obsah dosáhl celosvětového uznání.

Světově oceňované knihy s bohatými ilustracemi potěší i vaše děti (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jaké to je být ptákem

Ptáci se někdy chovají nezvykleji a prapodivněji než kterékoli jiné zvíře na Zemi. Zvláště když si myslí, že je nikdo nevidí. Albatros může létat týdny bez jediné přestávky. Orebice dokážou obelstít hladové lišky. Papoušci jsou pěkně upovídaní. A krkavci si ohromně rádi hrají.

Prostřednictvím vyprávění plného zajímavostí od oceňovaného ornitologa Tima Birkheada a krásných ilustrací Catherine Raynerové se s vámi tato knížka podělí o tajemství dvaceti našich opeřených přátel.

Pojďme zjistit, jaké to doopravdy je být ptákem.

Jaké to je být ptákem
Jaké to je být ptákem (Zdroj: Grada Publishing, a.s.)

48 stran, formát 235 × 297, pevná vazba, 349 Kč

Kdo je ta nejlepší maminka na světě?

Maminku máme všichni. Maminku, která léčí naše bolístky a nutí nás, abychom se teple oblékli, když je špatné počasí. Ale jsou všechny způsoby, jak být matkou, rovnocenné? Pečuje o své děti stejně dobře laní, kukaččí, labutí nebo lidská máma?

Maminka králíka divokého
Maminka králíka divokého (Zdroj: Grada Publishing, a.s.)
Maminka hrošice
Maminka hrošice (Zdroj: Grada Publishing, a.s.)
Maminka člověka
Maminka člověka (Zdroj: Grada Publishing, a.s.)

Nejlepší maminka na světě

Maminku má každý z nás. Ale která z maminek je na celém světě ta nejlepší? Zkuste na to přijít s pomocí těchto něžných portrétů maminek z živočišné říše.

Pojďte se začíst do vyprávění o tom, jak se různé zvířecí maminky starají o svá mláďata. U každého zvířátka to je jiné, ale každá samička je pro své mládě tou nejlepší mámou na světě. Vyprávění doprovází nádherné obrázky oceňovaného francouzského výtvarníka.

Nejlepší maminka na světě
Nejlepší maminka na světě (Zdroj: Grada Publishing, a.s.)

64 stran, formát 193 × 210, pevná vazba, 299 Kč

Zdroj informací: Grada Publishing, a.s.

Publikováno: před týdnem, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima