Mezinárodní den dětí oslavte s Emilem na Stezce korunami stromů

Stezka korunami stromů připravila velikou oslavu. Mezinárodní svátek všech dětí oslavíte s veverkami Emilem a Emilkou a užijete si velkou zábavu. Čeká vás den plný smíchu, písniček a zábavných her. Součástí budou i různé hudební soutěže o zajímavé ceny!

Stezka korunami stromů připravila zábavnou oslavu Mezinárodního dne dětí pro všechny malé i velké návštěvníky (Zdroj: Stezka korunami stromů)

Závěrečný květnový víkend na Stezce korunami stromů

Celá akce bude probíhat v areálu dětského hřiště Emilův lesní svět, ve kterém na děti čeká 11 prolézaček všeho druhu a několik herních stanovišť. Ve stejný den se bude slavit i u Dětské léčebny Vesna, kde oslavu pořádají Státní Léčebné Lázně a Město Janské Lázně. Nenechte si ujít ani jednu z akcí a svezte se zážitkovým vláčkem, který bude spojovat Stezku a Vesnu. Jen pozor, možná zažijete i přepadení loupežníků, kteří poslední dobou řádí po okolí.

Oslava Dne dětí proběhne 27. května od 9:30 do 18:00. Vstupenky lze koupit na e-shopu či v pokladně Stezky. Jízdenky na zážitkový vláček si můžete zakoupit pořídit přímo na místě.
Čeká vás den plný zábavy
Čeká vás den plný zábavy (Zdroj: Stezka korunami stromů)

O Stezce korunami stromů

Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Jedná se o zážitkovou a naučnou Stezku v celkové délce 1 511 metrů, která je zakončena výstupem na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Návštěvníci se na trase Stezky vydají od kořenů, přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže. Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy.

Z vrcholu Stezky je možné si vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa i do krajiny kolem. Cesta dolů pak může být výrazně urychlena jízdou v tobogánu, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Původně byl tobogán určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let. Za pěkného počasí lze dosáhnout v tobogánu rychlosti až 30 km/h, za špatného počasí tobogánem sjet možné není. Rychlost, které by bylo možné dosáhnout (s podporou napršené vody), by mohla totiž dosáhnout až 80 km/h.

Oslavte konec jara stylově
Oslavte konec jara stylově (Zdroj: Stezka korunami stromů)

Pro koho je Stezka korunami stromů určena?

Stezka korunami stromů je vhodná pro všechny ty, kdo se zajímají o českou přírodu, vyhledávají aktivní odpočinek, dobrodružství a rádi se dozvědí nové a zajímavé informace. Jelikož je Stezka v celé své délce bezbariérová, mohou ji navštívit i návštěvníci s hendikepem či rodiny s dětmi v kočárku. Pro děti je také v areálu Stezky vybudováno interaktivní hřiště Emilův lesní svět, kde mohou využívat skluzavky, houpačky, pískoviště a prolézačky všeho druhu či navštívit kozí ohrádku.

Zdroj informací: Stezka korunami stromů

Publikováno: před týdnem, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima