Včelám se na Brumlovce daří dobře. Ze dvou úlů se stočilo 20 l medu

Společnost Passerinvest Group a.s., v loňském roce umístila na střešní zahradu budovy Delta dva včelí úly. Místní rozmanitá zeleň na Brumlovce, parky i nedaleký Krčský les zajišťují včelám pestrý zdroj potravy. Díky těmto příznivým podmínkám se zde včelám daří, což dokazuje i letošní jarní snůška medu. Stočilo se 20 l květového medu.

Stočeno prvních 20 l včelího medu z Brumlovky (Zdroj: Passerinvest Group a.s.)

„Jsme velmi rádi, že se včelám u nás na Brumlovce daří, což dokazuje i množství získaného medu. Dlouho jsme s odborníky řešili vhodné prostředí pro umístění úlů a ukázalo se, že jsme zvolili správně. Podpora místní biodiverzity je jedním z cílů naší dlouhodobé strategie a věříme, že se zde včelám bude dařit i nadále. Nyní projekt dále analyzujeme a zvažujeme jeho další rozšíření jak v počtu úlů, tak v míře edukace a podpoře včelaření.“ Uvedl Martin Unger, technický ředitel společnosti Passerinvest Group.

Včelí úly na Brumlovce na střeše budovy Delta
Včelí úly na Brumlovce na střeše budovy Delta (Zdroj: Passerinvest Group a.s.)

Víte, že...

... lahodný med z Brumlovky udělal radost spolku seniorů Letokruh, sousedům sídlícím na pražské Brumlovce a poslouží také jako odměna do soutěží pro veřejnost.

Jedno včelstvo může být v letních mědících tvořeno až 60 000 včelami. Mezi hlavní včelí produkty patří propolis a med, který je ceněný jak pro svou chuť, tak pro své složení. Obsahuje látky podporující zdraví, minerály a mnohé vitamíny mj. B1, B2 a C.  Med je v Česku tradiční součástí jídelníčků a vychutnat si jej lze s teplým mlékem před spaním, v nejrůznějších dezertech, tradičně na chlebu s máslem, nebo jen tak.

Včelám se na Brumlovce daří
Včelám se na Brumlovce daří (Zdroj: Passerinvest Group a.s.)

Víte, že...

... přínos včel však není omezen hranicemi Brumlovky, ale daleko je přesahuje. Včelstva sídlící na Brumlovce přispívají k opylení rostlin v okolí několika kilometrů.

V chovu včel patří Česko mezi špičku v EU. Více jak 60 tisíc chovatelů v přepočtu na počet obyvatel nás řadí do horních příček pomyslného evropského žebříčku, stejně jako počet včelstev v poměru k rozloze země. V Česku je dlouhodobě 8 včelstev na jeden kilometr čtvereční.

Zdroj informací: Passerinvest Group a.s.

Publikováno: 31. 7. 2023, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima