KEMPIČI aneb (NE)postradatelný rádce pro milovníky kempinku

Jaké jsou vlastně české kempy? Který je nejlepší pro rodiny s dětmi, který pro pařany nebo kde mají nejlepší sportovní zázemí či je kulturně nejbohatší? Vojtěch Říha spolu se svými přáteli na vlastní kůži zkouší kvality tuzemských rekreačních středisek. V knížce Kempiči se sice nedozvíte, jak si udělat z kovového ramínka vopejkátko na buřty nebo z plechovky od konzervy vysavač, ale i tak by měla být tato vědecká publikace povinnou četbou každého milovníka poctivého kempinku.

Kempiči je publikace o stavech kempů v Čechách (Zdroj: Grada Publishing a.s.)

Kdekdo asi slyšel frázi: “Češi, národ kempařů”, ale doposud neexistoval žádný upřímný a nezávislý průvodce, který by tuzemská rekreační střediska zmonitoroval.

Svět, kde je žeton do sprchy cennější než život

„… Po zkušenostech z průzkumu areálu jsme si nedělali iluze, že místní koupelny budou nějakým výdobytkem moderní doby. Nebyly. Jako opaření jsme stáli před podivnou chýší ze zeleného plechu, která byla v plánku areálu značena jako “moderní sociální zařízení“. Naše zoufalství se prohlubovalo. Byl to ten typ umývárek, kam se bojíte jít osprchovat, abyste se neušpinili…“

Vojtěch Říha popisuje vtipnou formou zážitky a vybavení většiny českých kempů. Nedílnou součástí knihy je i přehled všech „nej“ nebo jaké vybavení se vám určitě bude hodit.
Kniha vychází ze stejnojmenného pořadu na TV Stream.

Ne všechny kempy by si zasloužily pět hvězdiček
Ne všechny kempy by si zasloužily pět hvězdiček (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

O autorovi:

Vojtěch Říha se narodil 4. 7. 1990 a celé své dětství prožil v Poděbradech. Po maturitě na místním EKO Gymnáziu byl přijat na JAMU v Brně, kde roku 2014 absolvoval v oboru činoherní herectví. Během studia čtvrtého ročníku hostoval v ostravském divadle Petra Bezruče, kam se od další sezóny přesunul do stálého angažmá. Po pěti letech a několika významných hereckých příležitostí opouští Ostravu a nastupuje do Klicperova divadla v Hradci Králové. Účinkoval v několika českých seriálech a stojí za vznikem populárního internetového pořadu Kempiči, který každé prázdniny vysílá televize Stream.cz. 

Zdroj informací: Grada Publishing a.s.

Publikováno: 6. 8. 2023, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima