Vydejte se na dobrodružnou Cestu k poslední řece

Přichází napínavý příběh plný neznámých krajin a nebezpečí, která číhají na každém kroku. Deník Cesta k poslední řece je tajemným svědectvím o cestě do amazonského pralesa. Obrázky jsou plny výjevů z džungle a divoké přírody, děj je bohatý na napínavé zážitky, které dokáží děti zaujmout, vtáhnout do příběhu a podnítit jejich fantazii k vymýšlení vlastních dobrodružství.

Cesta k poslední řece vás zavede do Amazonie (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Cestu k poslední řece

Teddy Keen

Kniha popisuje riskantní výpravu do amazonského deštného pralesa, při níž dochází k řadě nepředvídatelných situací. Příběh začíná objevením mapy, na níž je z neznámých důvodů vymazaná řeka. Ta přiměje Neznámého dobrodruha a jeho společnici Bibi k výpravě do Amazonie a pátrání po této „poslední řece“, které navždy změní jejich chápání přírody.

Netradiční kniha Cesta k poslední řece uvnitř vypadá přesně jako skutečný deník s ručně psanými a bohatě ilustrovanými stránkami. V napínavém příběhu děti zažijí setkání s kajmanem, anakondou, neuvěřitelnou přírodou a množstvím neznámých zvířat a rostlin. Najdou tam tipy na přežití a mnoho, mnoho dalšího. Zábavná, poučná a bohatě ilustrovaná kniha Cesta k poslední řece vzbudí zájem všech mladých čtenářů nejen o deštný prales, ale také o to, aby se sami dostali ven a zažili nějaké dobrodružství.

Cesta k poslední řece je fantastický dobrodružný příběh, který vás bude inspirovat k psaní vlastních dobrodružství
Cesta k poslední řece je fantastický dobrodružný příběh, který vás bude inspirovat k psaní vlastních dobrodružství (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Kniha je výjimečná nejen obsahem a netradičním zpracováním, ale také tím, že vychází ve speciální edici Nakladatelství KAZDA a nebude dostupná v běžné prodejní síti.

Jste připraveni zúčastnit se dobrodružství? Čelit nebezpečí na každém kroku? Vydat se do neznámých krajů?

Vydejte se s Neznámým dobrodruhem za napínavým dobrodružstvím do Amazonie, které začíná mapou objevenou v Královské geografické společnosti, na níž je záhadně setřená řeka. Ta zavede Neznámého dobrodruha a jeho společnici Bibi do pátrání po této "poslední řece", které navždy změní jejich chápání přírody.

Tato kniha je napínavým příběhem o výpravě do amazonského pralesa, která uvnitř vypadá přesně jako skutečný sešit, s rozmazanými stránkami, ručně vypadajícím textem.

V napínavém příběhu najdete setkání s kajmanem a anakondou, neuvěřitelnou přírodou, tipy na přežití a mnoho, mnoho dalšího.

"Neznámý dobrodruh" se spojí s kamarádkou Bibi a vydá se do brazilské savany, kde vstoupí do džungle na cestu za ztracenou řekou
"Neznámý dobrodruh" se spojí s kamarádkou Bibi a vydá se do brazilské savany, kde vstoupí do džungle na cestu za ztracenou řekou (Zdroj: Nakladatelství Kazda)

Teddy Keen je redaktorem a sestavovatelem Ztracené knihy dobrodružství – objevených děl a ilustrací Neznámého dobrodruha. V roce 2014 během cesty do Amazonie narazil Teddy, sám ilustrátor a outdoorový nadšenec, v odlehlé chatě na břehu řeky Jari na zapečetěný kovový kontejner. Ukázalo se, že jejím obsahem je celoživotní dílo neznámého umělce dobrodruha. Vedle zápisníků, skicáků a dalších věcí se nacházel dopis, který byl podle všeho napsán ve prospěch dvou mladých členů rodiny. Kufr i s obsahem byl odeslán zpět do Velké Británie. 

Díky svým outdoorovým znalostem strávil Teddy s týmem odborníků poslední dva roky restaurováním, následným sestavením a úpravou pokladu dobrodružných znalostí do podoby knihy, kterou si může prohlédnout celý svět. Teddy žije se svou rodinou v Londýně.

Zdroj informací: Nakladatelství Kazda

Publikováno: 19. 8. 2023, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima