Hila Blumová: Jak milovat svoji dceru

Fascinující, citlivý a srdcervoucí román začíná odcizením matky a její dospělé dcery a postupně odhaluje způsoby, jakými může mateřská láska škrtit, ačkoli se snažila kolébat, a jak může bezohledně a nesprávně nasměrovat, i když chtěla chránit.

Zdánlivě nevysvětlitelné odcizení mezi matkou a její dospělou dcerou může vést k trvalému rozkolu (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Jak milovat svoji dceru

Zdánlivě nevysvětlitelné odcizení mezi matkou a její dospělou dcerou otevírá znepokojivou otázku: Jakou škodu může napáchat slepota lásky? Tisíce mil od domova stojí na tmavé ulici žena a oknem pozoruje dvě malé holčičky, své vnučky, které nikdy nepotkala, dcery její dcery, kterou léta neviděla. V centru tohoto fascinujícího příběhu stojí matčina snaha porozumět tomu, jak se vztah, který začal něžným vztahem matky a jediné dcery, mohl natolik odcizit. Proplétá v čase vpřed a zase zpět, odhaluje vzpomínky a dávno zakopané pocity, sleduje nekonečné rodičovské snažení, jehož každý detail je tak všední a zdánlivě vlídný, a snaží se pochopit, co vlastně ve výsledku podkopalo to, čeho si nejvíce cenila.

Hila Blumová s vynikající psychologickou přesností sleduje zdánlivě bezvýznamné přešlapy a podvody rodinného života, kde lze snadno překročit hranici mezi milujícím ochráncem a vlastnictvím toho druhého, aniž bychom si toho všimli.

Hila Blumová se narodila v Jeruzalémě v roce 1969, část dětství a mládí prožila na Havaji, v Paříži a New Yorku. Nejprve působila jako novinářka, později se stala redaktorkou prestižního izraelského nakladatelství. V roce 2011 vydala román Návštěva, který se v Izraeli stal bestsellerem. Garamond českým čtenářům přináší její druhý, prestižní izraelskou literární cenou vyznamenaný román Jak milovat svou dceru.

Jak milovat svoji dceru (Zdroj: Nakladatelství Albatros)
Jak milovat svoji dceru (Zdroj: Albatros Media a.s.)

Virginie Despentes: Život Vernona Subutexe 2

Houellebecq v sukních! Nebo v křiváku? Druhá část provokativního románu z francouzského undergroundu.

Pachatel domácího násilí, frustrovaná single úřednice, nespokojený xenofob, bývalá pornohvězda, lesbická hackerka, zazobaná egoistická narkomanka nebo přísná mladá muslimka. Ti všichni patří do party postav spojené v příběhu nejen jedním společným známým a touhou získat od něj skandální nahrávky zesnulé zpěvácké star, nýbrž i kvetoucím přátelstvím a úsilím najít nový, naplňující přístup k životu. Nechte se ve dvojce pozvat na jejich extatický mejdan!

Zdroj informací: Albatros Media a.s.

Publikováno: 28. 9. 2023, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima