Starý šicí stroj proměňte v nábytkový skvost

Ať už rádi vyrábíte užitečné vychytávky a zlepšováky do domácnosti ve své dílně, rádi chutně a zdravě vaříte, využíváte domácí i venkovní rostliny pro jejich léčebné schopnosti, recyklujete a využíváte věci, které by ostatní už vyhodili, nebo je vaší vášní péče o zahradu, Vychytávky Ládi Hrušky jsou tu pro vás každou neděli odpoledne.

Starý šicí stroj ještě poslouží (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Vychytávka týdne v podobě poličky bude tentokrát ze starého ramínka, dvou pásků a prkna. Láďa navštíví kutila Martina, který vyrábí nábytek ze starých šicích strojů. V Domácí lékárně představí kukuřici a léčivé účinky jejích vlasů ve formě odvaru. Divačka Helena se podělí o rodinný recept na vynikající zeleninový koláč, kterým snadno a rychle zpracujete přebytky rajčat a paprik ze zahrádky nebo lednice.

Kukuřice léčí
Kukuřice léčí (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

V dílně může parádně posloužit i starý a zničený míč – Láďa ho promění ve stylový květináč. Chybět nebudou nejlepší výtvory a výpěstky diváků v Poště pro Láďu. Divačka Věrka ukáže, jak renovuje stará prkna voskovou svíčkovou technikou a tvoří z nich vítací cedule. V kuchyni Láďa předvede, jak z cukety vykouzlit chutné matjesy.

Vychytaná polička z ramínka
Vychytaná polička z ramínka (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Vychytávky Ládi Hrušky kromě oblíbených návštěv českých kutilů a žen kutilek, představování nejrůznějších léčivých rostlin, bylinek, ale i ovoce či zeleniny v Láďově domácí lékárně a receptů jak z diváckého Rodinného stříbra, tak přímo z Láďovy kuchyně nabídnou novou rubriku Vychytávka týdne.

Sledujte v neděli 1. října 2023 ve 12.55 na Primě!

Publikováno: 29. 9. 2023, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima