McDonald’s Cup se vrací, čtvrtstoletí turnaje plánuje oslavit velkolepě

Dne 6. 11. se otevřely registrační brány jubilejního 25. ročníku McDonald’s Cupu, největšího turnaje v České republice určeného pro žáky prvních stupňů základních škol. Minulý rok se poprvé otevřela kategorie M určená pro žáky malotřídních škol, která zaznamenala rekordní zájem, a školy se na ni mohou těšit i letos. Chybět nebudou ani reprezentační patroni, tento rok doplněni o ambasadora jubilejního ročníku a samozřejmě jedinečné sportovní zážitky, radost z pohybu, skvělá atmosféra a podpora týmového ducha.

Turnaj jubilejního ročníku McDonald’s Cupu se bude hrát ve třech kategoriích (Zdroj: Jiří Šolc)

O popularitě McDonald’s Cupu, největšího sportovního školního projektu pro základní školy, se nedá pochybovat. Za jeho uplynulých 24 ročníků se do něj v rámci dvou věkových kategorií zapojilo na 1,5 miliónu dětí. Turnaj nyní slaví jubilejní 25. výročí, registrace jsou otevřeny již od 6.11. Svátek fotbalu, tedy finálové zápasy turnaje, proběhnou v nádherných fotbalových kulisách a prostředí nového stadionu v Hradci Králové v Malšovicích. Organizátoři také slibují, že oslava čtvrtstoletí tohoto turnaje bude velkolepá.

Jsme velmi rádi, že také letos můžeme dát dětem možnost zažít jedinečné sportovní okamžiky a unikátní atmosféru fotbalového turnaje. Po minulém velmi úspěšném ročníku se také těšíme na děti z malotřídních škol a doufáme, že se jich zúčastní co nejvíce. 25. ročník si bezpochyby zaslouží něco speciálního. Detaily zatím ještě neprozradíme, ale děti i učitelé se určitě mají na co těšit,“ říká Lucia Polačeková, PR manažerka společnosti McDonald’s ČR/SK.

„Nadcházející ročník uzavře čtvrtstoletí úspěšné spolupráce českého fotbalu na vydařené mládežnické soutěži McDonald’s Cup, která každoročně přivádí na fotbalová hřiště desetitisíce dětí po celé republice. Dosavadní ročníky prokázaly, jak moc je pro fotbalovou asociaci důležité podporovat školní soutěže,“ poznamenal předseda FAČR Petr Fousek.

Malotřídky opět v akci

Turnaj se bude stejně jako v minulém ročníku hrát ve třech kategoriích – A pro 1. – 3. třídy, B pro 4. – 5. třídy a M pro malotřídky. Ty to ze své povahy měly vždy s hlášením se do turnaje složitější. Kategorie M si v rámci turnaje odbyla svou premiéru minulý rok a hned si získala velkou oblibu, přihlásilo se totiž neuvěřitelných 202 škol a historicky vůbec první trofej vybojovala na hřišti Městského fotbalového stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti ZŠ a MŠ Veselá ze Zlínského kraje.

Projekt McDonald’s Cup je velmi populární
Projekt McDonald’s Cup je velmi populární (Zdroj: Jiří Šolc ČR spol. s r. o.)

Jsme nadšení, že také letos se odehraje McDonald’s Cup ve třech kategoriích. Věříme totiž, že fotbal je tu pro všechny bez rozdílů, zároveň doufáme, že se do jubilejního 25. ročníku turnaje přihlásí ještě více zástupců malotřídek, které sehrají skvělá utkání o postup až na finálový Svátek fotbalu,“ říká Svatava Ságnerová, prezidentka Asociace školních sportovních klubů.

Reprezentační patroni a ambasador jubilejního ročníku

Stejně jako každý rok, i nyní se mohou děti a fotbaloví nadšenci těšit na hvězdné patrony turnaje. Těmi jsou Klára Cahynová, kapitánka české reprezentace a záložnice Sevilla FC, a Václav Černý, útočník české reprezentace a VFL Wolfsburg. Oba již mají zkušenost s McDonald’s Cupem – Cahynová si zahrála v turnaji osobností během 24. ročníku a Černý hrál turnaj v dresu ZŠ Březové hory Příbram. A přestože na Svátku fotbalu ve 12. ročníku McDonald‘s Cupu v Plzni v roce 2009 vstřelil 14 gólů, skončil se svou školou na druhém místě.

Čtvrtstoletí turnaje si ale zasluhuje speciální pozornost, a proto má také ambasadora, kterým je Vladimír Šmicer. Ten v barvách anglického Liverpoolu v roce 2005 jako jeden z mála Čechů vyhrál Ligu mistrů, dvanáct let hrál za českou reprezentaci. „Toto není moje první zkušenost s McDonald’s Cupem. V rámci 14. ročníku jsem byl spolu s mým synem Jirkou jeho patronem. Rádi na to vzpomínáme a na atmosféru turnaje se znovu velmi těším,“ říká Vladimír Šmicer.

Žáci se mohou těšit na hvězdné patrony
Žáci se mohou těšit na hvězdné patrony (Zdroj: Jiří Šolc)

O turnaji

McDonald's Cup je největší republikový turnaj pro děti prvního stupně základních škol. Za svou pětadvacetiletou historii tento turnaj rozpohyboval více než 1,6 milionu dětí, zúčastnilo se jej na 127 tisíc školních týmů, více než 65 tisíc škol, proběhlo téměř 12 tisíc regionálních turnajů (okrskových, regionálních a krajských finále), rozdalo se na 10 000 pohárů a 225 000 medailí. 25. ročník již tradičně pořádají společnost McDonald's, Fotbalová asociace ČR a Asociace školních sportovních klubů ČR. 

Zdroj informací:McDonald’s ČR spol. s r. o.

Publikováno: 16. 11. 2023, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima