Pekelníci na Stezce Krkonoše

Chřestění řetězů, andělské zvonění i laskavá slova Mikulášova mají v kulisách zimní lesní pohádky výjimečnou atmosféru. Vezměte děti či vnoučata a vypravte se za ní na Stezku korunami stromů Krkonoše. Zdejší tým si pro malé i velké na 2. prosince připravil mnohá mikulášská překvapení.

Vydejte se za Mikulášem a čerty na Stezku korunami stromů (Zdroj: Stezka korunami stromů)

Celá Stezka ožije přítomností maskovaných čertů, kteří dodají procházce do korun stromů nádech tajemna v rakouském stylu. Akci bude provázet i sám Mikuláš, který netrpělivě očekává tvůrčí nadání přítomných dětí, potěšit ho mohou krátkou básničkou nebo písničkou.

Nebude chybět ani anděl, který návštěvníky před nezbednými čerty ochrání
Nebude chybět ani anděl, který návštěvníky před nezbednými čerty ochrání (Zdroj: Stezka korunami stromů)

Nebude chybět ani anděl, který návštěvníky před nezbednými čerty ochrání. Zúčastněné děti, ať už jsou čilé jako samotní pekelníci, nebo zlaté jako andělé, dostanou od Mikuláše sladkou odměnu. Na pekelnou cestu je pro dospělé připraven domácí borůvkový likér a pro děti a řidiče i nealkoholický borůvkový horký nápoj. Stezka se svým návštěvníkům otevře již v 10:00 a ukončení mikulášského dne proběhne v 16:00. 

Celá Stezka ožije přítomností maskovaných čertů
Celá Stezka ožije přítomností maskovaných čertů (Zdroj: Stezka korunami stromů)

O Stezce

Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Jedná se o zážitkovou a naučnou Stezku v celkové délce 1 511 metrů, která je zakončena výstupem na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Návštěvníci se na trase Stezky vydají od kořenů, přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže. Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy. Z vrcholu Stezky je možné si vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa i do krajiny kolem.

Cesta dolů pak může být výrazně urychlena jízdou v tobogánu, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Původně byl tobogán určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let. Za pěkného počasí lze dosáhnout v tobogánu rychlosti až 30 km/h, za špatného počasí tobogánem sjet možné není. Rychlost, které by bylo možné dosáhnout (s podporou napršené vody), by mohla totiž dosáhnout až 80 km/h.

Stezka je vhodná pro všechny ty, kdo se zajímají o českou přírodu, vyhledávají aktivní odpočinek, dobrodružství a rádi se dozví nové a zajímavé informace. Jelikož je Stezka v celé své délce bezbariérová, mohou ji navštívit i návštěvníci s hendikepem či rodiny s dětmi v kočárku.

Zdroj informací: Stezka korunami stromů

Publikováno: 3. 12. 2023, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima