Soutěžte s námi o lahodné kapsičky a granule Whiskas

Chtěli byste mít pro svou kočku správnou a vyváženou stravu plnou vitamínů a minerálů? Rádi byste, aby byla vaše kočka zdravá a šťastná a při každém jídle s radostí běžela k misce? Nezbývá, než si s námi zasoutěžit.

Objevte lahodné kapsičky a granule od značky Whiskas, které jsou navrženy s láskou ke kočkám. Každá kapsička obsahuje výživné masité nebo rybí kousky různých variací, takže vaše kočka může objevovat nové chutě a textury. (Zdroj: Mars Česká republika (https://cze.mars.com/))

Co je vaším úkolem?

Vaším úkolem v této soutěži bude odpovědět správně na jednu soutěžní otázku.
Poté budete zařazeni do losování o 3 ceny od společnosti Mars Česká republika.
Při vyplňování soutěžního formuláře připojte jméno, svou adresu s popisným číslem, obec, PSČ, e-mail a telefonní kontakt.

Zasláním těchto údajů nám zároveň dáváte souhlas, abychom v případě výhry zveřejnili vaše jméno a obec na našich internetových stránkách. Tyto údaje budou použity pouze pro účely soutěže a po jejím ukončení a vyhlášení výherců budou smazány. Děkujeme!

Správné odpovědi naleznete na této stránce.

Správné odpovědi

Ceny, o které soutěžíte

1. - 3. cena: krmivo značky Whiskas v hodnotě 3x 500 Kč

Objevte lahodné kapsičky a granule od značky Whiskas, které jsou navrženy s láskou ke kočkám. Každá kapsička obsahuje výživné masité nebo rybí kousky různých variací, takže vaše kočka může objevovat nové chutě a textury. Všechny receptury jsou speciálně přizpůsobeny potřebám koček. Poskytují tak perfektní rovnováhu vitaminů a minerálů, aby byla vaše kočka šťastná, zdravá a při každém jídle s radostí běžela k misce.  

Objevte lahodné kapsičky a granule od značky Whiskas
Objevte lahodné kapsičky a granule od značky Whiskas (Zdroj: Mars Česká republika)

Správná a vyvážená strava v celém průběhu života je pro kvalitní a dlouhý život koček zásadní.
Přesto se někteří majitelé dopouštějí několika neduhů. Kus masa nebo podomácku připravené jídlo se sice může zdát jako něco, co kočce prospívá a čím jí dopřáváme to pravé ořechové, ale pozor. Při každém takovém krmení totiž můžete své kočce zadělat na nemalý malér, zvlášť když přijde na maso.

Pokud manipulujeme se syrovým masem, pak se neubráníme nějaké kontaminaci bakteriemi. Také je podstatné, jaká je kvalita a původ vstupních surovin. V neposlední řadě hrozí také přenos některých parazitárních onemocnění,“ vysvětluje veterinář Leoš Železný.

Stejně jako na kvalitu jsou kočky také velmi citlivé na nedostatek některých živin a nekompletní krmení u nich může vyvolat vážné zdravotní následky. I drobný nedostatek živin se nejprve projevuje na špatné kvalitě srsti, kůže a pak dojde ke snížení reprodukce a dalším projevům onemocnění. „Existuje i řada potravin, které jsou pro kočky vyloženě toxické, např. čokoláda, cibule, česnek, avokádo nebo mléko. I když se u nás hojně traduje, že se kočkám podává mléko, tak jde o zavedenou tradici, která již byla vědecky vyvrácena. Kravské mléko, na rozdíl od kočičího mateřského, obsahuje velké množství laktózy, kterou koťata a dospělé kočky špatně tráví. Takové mléko pak u nich vyvolává průjem,“ varuje veterinář.  

Co se týče bezpečnosti, není na tom doma uvařené jídlo o nic lépe. „Pokud jde o vařenou stravu, tak i
při nejlepší snaze nikdo není schopen namíchat správnou recepturu doma. To by bylo potřeba dělat
laboratorní rozbor vstupních surovin a pak přidat jednotlivé látky, které v těchto surovinách chybí.
“,
říká Železný. Kočky jsou zároveň nebývale citlivé na přísun kvalitních surovin. Zejména nedostatek některých esenciálních živin, jako je taurin, vitamín A nebo některé omega mastné kyseliny pak nesou velmi těžce a jejich nedostatek pro ně může mít až fatální následky.  

Vedle těchto látek jsou pro kočky velmi prospěšné antioxidanty. Jaký pro ně mají přínos, zkoumali vědci z výzkumného veterinárního centra WALTHAM. Výsledky prokázaly, že antioxidanty hrají důležitou roli v přirozené obranyschopnosti a můžou přispět k posílení imunitního systému. Zvláště prospěšné jsou pro mladá zvířata, kterým umožní co nejlepší start do života, a pro starší zvířata, která mohou být více ohrožena nemocemi.

"Další přínos pro starší kočky prokázali vědci ze společnosti WALTHAM zjištěním, že koktejl antioxidantů může pomoci snížit poškození DNA způsobené znečištěním nebo nemocemi souvisejícími s věkem. Tato kombinace antioxidantů se používá např. ve všech recepturách krmiva Whiskas, aby se zajistilo, že kočky krmené těmito recepturami budou mít zdravý a silný imunitní systém,“ vysvětluje Železný.

Termíny soutěže

Start: 26. 1. 2024
Uzávěrka: 20. 2. 2024
Slosování výherce: 21. 2. 2024
Zveřejnění výherce: 21. 2. 2024
Odeslání cen: nejpozději do 21. 3. 2024

  • Soutěže se můžete zúčastnit pouze jednou.
  • Pracovníci a spolupracovníci společnosti Prima DOMA MEDIA, s.r.o., společnosti Mars Česká republika a jejich rodinní příslušníci jsou z účasti v soutěži vyloučeni.
  • Do slosování se dostanou pouze ti soutěžící, kteří správně odpoví na všechny soutěžní otázky.
  • Výhru nelze vyplatit v hotovosti.
  • Pořadatel si vyhrazuje právo soutěž bez předchozího oznámení zkrátit, prodloužit či zrušit.
  • Po slosování budou ceny výhercům zaslány poštou.
  • Výherci budou vylosováni odbornou porotou společnosti Prima DOMA MEDIA, s.r.o.
  • Výhry odesílá společnost Prima DOMA MEDIA, s.r.o.

O partnerovi soutěže

Mars Česká republika vstoupil na český trh v roce 1992. Český trh je od roku 2016 organizovaný pod střechou společnosti Mars Multisales Central Europe, spojující maďarský, český, slovenský a rumunský trh. Organizace s 540 zaměstnanci (zvanými Spolupracovníci) dnes působí ve třech kategoriích: cukrovinky (čokoláda, žvýkačky a cukrovinky), potraviny (rýže a omáčky) a výživa domácích zvířat.

Kromě toho, Mars provozuje v regionu dva ze svých největších závodů v tomto segmentu, včetně továrny v Csongrád-Bokros v Maďarsku, v níž se vyrábí suché krmivo a dobroty pro zvířata, a také zařízení na výrobu nečokoládových cukrovinek, včetně vývojového centra cukrovinek v Poříčí nad Sázavou v České republice.

Publikováno: 26. 1. 2024, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima