Plánování, výběr produktů a výběrová řízení na projekty – vše s jedním nástrojem KNAUF PLANNER SUITE

S novým nástrojem Knauf Planner Suite mohou nyní architekti, projektanti, ale i přípraváři, rozpočtáři a generální dodavatelé a dokonce i koncoví uživatelé, rychle a snadno najít správná řešení pro suchou výstavbu. A to nejen pro realizace v ČR, ale prakticky v celém světě.

Usnadněte si plánování stavby s nástrojem KNAUF PLANNER SUITE (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Nástroj Knauf Planner Suite je složen ze dvou základních aplikací. Planner Suite Web a BIM Plug-in.

„Planner Suite Web umožňuje každému s přístupem na internet velmi rychlé vyhledání vhodné konstrukce podle zadaných parametrů,” vysvětluje Aleš Novák, produktový manažer společnosti KNAUF. „Planner Suite Plug-in je určen pro uživatele BIM programů REVIT a ARCHICAD a kromě již zmíněného vyhledávání umožňuje import vybrané skladby přímo do výkresu.”

Výběr produktů podle požadavků a dostupnosti

Pomocí funkce vyhledávání a pomocí primárních a doplňujících filtrů může uživatel získat přehled o produktech a systémech Knauf schválených a používaných v konkrétně zvolené zemi. Specifikace obsahují údaje o aktuálních hodnotách požární odolnosti, zvukové izolace, vzdálenostech závěsných prvků či maximálních výšek. Uživatel po vstupu do nástroje Planer Suite zvolí zemi, kde se bude projekt realizovat a v rámci ní pak probíhá výběr. Projektant tedy může projektovat v ČR a připravovat projekt v datech např. Knauf Belgie a naopak. 

Všechna data jsou vždy aktuální

Všechny BIM objekty v nástroji Knauf Planner Suite jsou založeny na nejnovějších datech. Aby to platilo i pro produkty, které již byly přijaty v Revitu nebo ArchiCADu a mezitím byly aktualizovány, má Planer Suite Plug-in funkci validace dat. Tím se zkontroluje správnost dat všech systémů Knauf a jediným kliknutím se aktualizují na nejnovější verzi. Plug-in Planer Suite označí produkty, které již nemusí být k dispozici, a doporučí možné alternativy.

Pomocí funkce vyhledávání a pomocí primárních a doplňujících filtrů může uživatel získat přehled o produktech a systémech Knauf
Pomocí funkce vyhledávání a pomocí primárních a doplňujících filtrů může uživatel získat přehled o produktech a systémech Knauf (Zdroj: Knauf Digital GmbH)

Specifikace stiskem tlačítka

Webová aplikace Planner Suite poskytuje technické informace a podklady ke stažení ve formátu PDF. Dále uživatel získá technický popis zvolených konstrukcí a základní schémata.

BIM Plug-in Planer Suite nabízí navíc vestavěnou funkci výběrového řízení, která usnadňuje vytváření nabídek a poptávek bez nutnosti provádět výpočty množství v Revitu nebo ArchiCADu. Stisknutím tlačítka se vytvoří výkaz výměr. Knauf Planner Suite exportuje data v různých formátech, jako je GAEB, Word nebo PDF, a nabízí tak maximální možnou flexibilitu.

Nástroj Knauf Planner Suite je k dispozici ke stažení zdarma na webových stránkách zde.

Zdroj informací: Knauf Digital GmbH

Publikováno: 9. 2. 2024, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima