Vychází druhé číslo roku 2024 časopisu Zahrádkář

Říká se únor bílý, pole sílí. Vedle toho, že sníh chrání osení a přináší vodu, může být vysvětlení i trošku jiné. Dík tomu jiskření slunce na sněhu a ozonu se ze vzduchu uvolňuje vzdušný dusík do půdy. No a dusík je na jaře důležitý pro regeneraci porostu a růst obecně. Únor bílý sílí i ruce, pokud padá sníh a musíme ho odhazovat z cest a pokud větráme sklep a potřebujeme ho dostat ode dveří

Přečtěte si únorové číslo dalšího ročníku časopisu Zahrádkář (Zdroj: časopis Zahrádkář)

Jistě se nebudete přít, když napíšu, že k nejpěstovanější a nejoblíbenější zelenině patří zelenina plodová – nejčastěji na svých zahrádkách pěstujeme rajčata.  A právě ta zdobí titulní stranu únorového Zahrádkáře. Předplatitelé navíc s tímto číslem obdrželi osivo beefsteakového rajčete JERGUS F1 od společnosti SEMO Smržice a zároveň Knihovničku zahrádkáře s tématem Jahody na zahrádce.

V druhém vydání letošního roku jsme namíchali pestrý koktejl článků, ve kterých si snad každý najde to své. V okrasné části se opět věnujeme rostlinám k sušení, tentokrát limonkám. U trvalek jsme se vrátili k základům, tedy k vytvoření nového trvalkového záhonu. Co se týče pokojových rostlin, jsou zde hned dva články – jeden věnovaný bramboříkům, druhý hvězdníkům. Článek o sněženkách je zároveň pozvánkou na sněženkový víkend v Průhonicích v BZ Chotobuz (proběhne 2. a 3. 3. 2023).

V ovocnářské části se věnujeme jeřábu, který bývá opomíjen. Upozorňujeme na dvě zajímavé novinky u moštových odrůd révy vinné, které se hodí pro pěstování v nevinařských oblastech. Dále pokračujeme v seriálu věnovanému ořešákům.

Jahody na zahrádce
Jahody na zahrádce (Zdroj: časopis Zahrádkář)

Zelinářská část je zaměřena na blížící se výsevy paprik a rajčat a výběr odrůd. Samostatně pak velkým masitým rajčatům vhodným na kečupy a protlaky. Dalším dílem pokračuje seriál o sklenících.

Neopominutelnou částí Zahrádkáře je ochrana rostlin. Letos je zařazeno i pravidelné kalendárium. Na vaše dotazy odpovídá rostlinolékařka Ivana Šafránková, a když už jsme u odpovědí, nesmíme zapomenout na odpovědi Dr. Větvičky a jeho fejeton.

Zahrádkářka v letošním roce přináší pravidelně recepty Pavlíny Kinclové a seriál věnovaný obřadnímu pečivu, tentokrát zaměřený na masopust a postní období. Vzhledem k blížícímu se jaru nezapomínáme na čerstvé natě. V dalším pokračování Bylinného herbáře autor zmiňuje první výsevy bylinek.

Zahrádkářka přináší pravidelně recepty
Zahrádkářka přináší pravidelně recepty (Zdroj: časopis Zahrádkář)

Rádi bychom upozornili na dvoudílnou knihu našeho kolegy a pravidelného autora Ivana Dvořáka Jedlé zahrady a zahrádky. Kniha už je na světě a se slevou si ji můžete objednat na www.biobooks.cz, pokud do kolonky Slevový kód vepíšete heslo ZAHRADKAR24.

Oblíbený časopis pro všechny zahrádkáře (Zdroj: časopis Zahrádkář)

Předplaťte si váš oblíbený časopis o Zahradě i na rok 2024 (12 čísel za 504 Kč).

Oproti běžnému stánkovému prodeji (588 Kč) je předplatné cenově výhodnější, a navíc je doplněno o různé drobné dárky, např. monotematické brožury "Knihovnička zahrádkáře" (Jahody na zahrádce, Réva v okrajových oblastech), vzorky osiv. S prvním číslem časopisu vám přichází do schránky i stolní týdenní kalendář společnosti SEMO.

Předplatné objednejte ve všední den telefonicky či SMS zprávou na 602 557 560 nebo elektronicky vyplněním objednávky na www.zahradkar.org nebo www.izahradkar.cz/predplatne-casopisu/

Více aktuálních a přehledných informací naleznete na webových stránkách.

 Zdroj informací: časopis Zahrádkář 

Publikováno: před týdnem, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima