Snězte celou svou zahradu s cennými radami od Ing. Ivana Dvořáka!

Máme pro vás skvělou soutěž, ve které můžete vyhrát knihy "Jedlé zahrady a zahrádky" od zkušeného zahradního experta Ing. Ivana Dvořáka! První díl se zaměřuje na zeleninu a druhý na ovoce a bylinky, přinášejíc vám více než čtyřicetileté zkušenosti autora v oblasti zahradničení.

Zúčastněte se naší soutěže o dvě knihy pro každého zahrádkáře

Co je vaším úkolem?

Vaším úkolem v této soutěži bude odpovědět správně na jednu soutěžní otázku.
Poté budete zařazeni do slosování o 2 knihy pro zahrádkáře pro jednoho z vás.
Při vyplňování soutěžního formuláře připojte jméno, svou adresu s popisným číslem, obec, PSČ, e-mail a telefonní kontakt.

Zasláním těchto údajů nám zároveň dáváte souhlas, abychom v případě výhry zveřejnili vaše jméno a obec na našich internetových stránkách. Tyto údaje budou použity pouze pro účely soutěže a po jejím ukončení a vyhlášení výherců budou smazány. Děkujeme!

Správné odpovědi naleznete na stránkách na www.zahradkari.cz

Soutěžní otázky
Osobní údaje

Ceny, o které soutěžíte

1. cena: Ing. Ivan Dvořák: Jedlé zahrady a zahrádky 1, Jedlé zahrady a zahrádky 2

V knihách se naučíte základy výsadby či výsevu a péče, plánování výnosů, ochrany před škůdci nebo rozmary počasí. Autor svérázným jazykem popisuje časté chyby nebo úskalí vedoucí k očekávané sklizni. Větší prostor však dostávají jeho doporučení vyzkoušená v letité praxi.

Jedlé zahrady a zahrádky 1
Jedlé zahrady a zahrádky 1 (Zdroj: WALDEN PRESS s.r.o.)

Seznámíte se s obvyklými druhy, které mají úspěch na zeleninových políčkách, ve druhém dílu i v ovocných sadech. Pozornost ale zaměřuje i na relativně nové druhy vhodné díky bohaté úrodě i na menší zahrádky. Ing. Dvořák se věnuje také minimalistickým konceptům zahrádek, vhodných pro města nebo pro začínající zahrádkáře.

Jedlé zahrady a zahrádky 2
Jedlé zahrady a zahrádky 2 (Zdroj: WALDEN PRESS s.r.o.)

O autorovi:

Už na základní škole mu bylo jasné, že pokud bude něco studovat, půjde o přírodní vědy. Botanika se mu zdála složitá, takže se výběr zúžil na lesnickou a zemědělskou školu. Ta zvítězila. Mimo jiné proto, že měla botanickou zahradu.

Po táborské zemědělce Ivan vystudoval Agronomickou fakultu VŠZ (Vysoká škola zemědělská) v Praze a nastoupil do zahradnického provozu podniku Sempra. Zde během pěti let prošel praxí ve sklenících se zeleninou a květinami, provozem polním a zelinářským střediskem na rašelinách v Mažicích, kde začínal s pěstováním jahod a ovocných stromků, včetně podnoží. K tomu vystudoval odborné ovocnářské studium v Mělníku.

Seznámíte se s obvyklými druhy, které mají úspěch na zeleninových políčkách i ovocných sadech
Seznámíte se s obvyklými druhy, které mají úspěch na zeleninových políčkách i ovocných sadech (Zdroj: WALDEN PRESS s.r.o.)

Skoro třicet let píše odborné články do časopisů a příloh novin o zahradě, pěstování a ochraně ovoce a zeleniny. Podílel se na tvorbě několika knih, přepracovával a aktualizoval knihy Radoslava Šrota, například 1000 dobrých rad zahrádkářům. Jeho jméno je známé především čtenářům měsíčníku Zahrádkář, k jehož kmenovým autorům patří.

Termíny soutěže

Start: 19. 3. 2024
Uzávěrka: 15. 4. 2024
Slosování výherce: 16. 4. 2024
Zveřejnění výherce: 16. 4. 2024
Odeslání cen: nejpozději do 16. 5. 2024

Podmínky soutěže

  • Soutěže se můžete zúčastnit pouze jednou.
  • Pracovníci a spolupracovníci společností Prima DOMA MEDIA, s.r.o.; nakladatelství Walden Press s.r.o.; Českého zahrádkářského svazu, z.s. a jejich rodinní příslušníci jsou z účasti v soutěži vyloučeni.
  • Do slosování se dostanou pouze ti soutěžící, kteří správně odpovědí na všechny soutěžní otázky.
  • Výhru nelze vyplatit v hotovosti.
  • Pořadatel si vyhrazuje právo soutěž bez předchozího oznámení zkrátit, prodloužit či zrušit.
  • Po slosování budou ceny výhercům zaslány poštou.
  • Výherci budou vylosováni odbornou porotou společnosti Prima DOMA MEDIA, s.r.o.
  • Výhry odesílá společnost Český zahrádkářský svaz, z.s.

O partnerech soutěže

Český zahrádkářský svaz z.s. všeobecně rozvíjí a propaguje zahrádkářskou činnost, vytváří k ní potřebné podmínky, hájí a uspokojuje zájmy svých členů, podílí se na tvorbě a ochraně životního prostředí, usiluje o získávání nových členů a pozemků pro zahrádkářské organizace.

WALDEN PRESS s.r.o. – cílem společnosti je na BioBooks.cz vytvořit nejširší nabídku knih zaměřených na soběstačnost, šetrný způsob života, udržitelnost, pěstování, ochranu přírody a planety. V knihách je cesta. Nachází se v nich moudrost minulosti, zkušenosti současnosti i plány pro budoucnost.

Zdroj informací: WALDEN PRESS s.r.o.

Publikováno: 19. 3. 2024, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima