Přehled knižních novinek z nakladatelství Grada

Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, si pro vás přichystalo spoustu knižních novinek pro děti. S modrovlasým skřítkem Kulíškem mohou děti začít poznávat zvířátka z lesa a tajuplné bytosti, literárními cenami ověnčená Pozoruhodná cesta domů překvapí čtenářky a čtenáře dojemným příběhem, a Kronika města Mistle End – Gryfova zkouška je zavede do světa bájných tvorů. Ale pozor, sem je vstup jen pro odvážné!

Únorové novinky pro děti od oblíbených autorů

Kulíškovy neposedné příhody

Sandra Dražilová Zlámalová

Ilustrace Marie Koželuhová

Pokud náhodou duhou prolétne dešťová kapka a dopadne na zem, může se stát, že se na jejím místě objeví malý čarovný skřítek. Tak přišel na svět skřítek Kulíšek. Ale i takový kouzelný skřítek potřebuje občas pomocnou ruku a přátele, aby mohl poznat svět a všemu se naučit.
Čeká na vás dobrodružná výprava plná kouzel a setkání nejen se zvířátky z lesa, ale také s tajuplnými bytostmi, jako jsou třeba úplničky. Že je neznáte? Nevadí, Kulíšek vám je rád představí.
Vhodné od 4 let.

Další knihy od autorky z edice Pohádkové čtení:

  • Zbrklík a pekelné Vánoce
  • Co zmůže hvězdný prach
  • Zbrklík a čertidlo
  • Bordelína a Řachatice
  • Babiččina kouzelná zahrádka
  • Neplechy čerta Zbrklíka
  • Čarodějnice Bordelína
Kulíškovy neposedné příhody
Kulíškovy neposedné příhody (Zdroj: Grada Publishing a.s.)

Lili a záhada v Paříži

Jo Clarkeová

Ilustrace Becka Moorová

Kamarádky na stopě zločinu! Lili je velká milovnice záhad, a právě odjíždí do Paříže do nové školy, kterou provozuje její teta Agáta. Všechno se ale zašmodrchá, když je teta obviněna z krádeže drahé brože v jednom pařížském zlatnictví. Lili má naštěstí skvělou kamarádku, a hlavně dokonalý pozorovatelský a detektivní talent. A kolem se potlouká podezřelá dáma v klobouku s pavím perem…  
Podaří se Lili vyřešit pařížskou záhadu?
Vhodné pro děti od 9 let.

Lili a záhada v Paříži
Lili a záhada v Paříži (Zdroj: Grada Publishing a.s.)

Pozoruhodná cesta domů

Dan Gemeinhart

Dojemná road movie! Když se Kojotka dozví, že se už za čtyři dny bude v její staré čtvrti bourat park, v němž kdysi se sestrami a maminkou zakopaly plechovou krabici se vzpomínkami, pod falešnou záminkou přesvědčí Rodea, aby autobus otočil a vyrazil na dlouhou cestu domů. Boj s časem začíná. Autobus se postupně stává domovem pro další cestovatele v nouzi, kterým Sunriseovi nabídnou svezení: Lester míří za svojí přítelkyní, Salvador a jeho matka sní o novém začátku, Val hledá místo, kde může být sama sebou, a pak je tu ještě Gladys…
Vhodné od 11 let.

Čarodějky z Podivína – Napínavá noc

Luna Gravesová

Čarodějnická dvojčata Bela a Dona jsou nadšená, že se zúčastní spolu s ostatními studenty školy pro nadpřirozené bytosti v Podivíně plesu běžné základní školy. Ale za žádnou cenu se nesmí před obyčejnými lidmi prozradit, takže jsou vyloučena jakákoliv kouzla. Jak to ale všichni zvládnou, když ještě neumí své čarodějnické umění pořádně ovládat?
Vhodné od 7 let. 

Předchozí díl:

  • Čarodějky z Podivína - Dvojčata a kopec průšvihů
Čarodějky z Podivína – Napínavá noc
Čarodějky z Podivína – Napínavá noc (Zdroj: Grada Publishing a.s.)

Můj ohnivý kůň – Sněhová bouře

Chantal Schreiberová

Eva je zpátky na Islandu, konečně může být se svým otcem, s novým bratříčkem a samozřejmě i s milovaným koněm Eldurem. Radostné shledání jí však zhořkne, když se objeví její nevlastní sestřenice Emma, která nemá Evu ráda a od začátku jí velmi znepříjemňuje život. Jediný, na koho se může ještě spolehnout, je Eldur.
Právě ve chvíli, kdy spolu obě dívky zůstanou samy doma, rozpoutá se prudká sněhová bouře a stádo koní se ocitne v nebezpečí. Aby zachránily život hříběte, musí Eva s Emmou aspoň na chvíli zapomenout na nepřátelství a začít spolupracovat. Jenže mají tak málo času…
Vhodné od 11 let. 

Předchozí díl:

  • Můj ohnivý kůň – Jízda v polární záři
Můj ohnivý kůň – Sněhová bouře
Můj ohnivý kůň – Sněhová bouře (Zdroj: Grada Publishing a.s.)

Kronika města Mistle End – Gryfova zkouška

Benedict Mirow

Vstupte do světa bájných tvorů! Cedrik je jedním z posledních žijících druidů. A je to právě on, kdo může zabránit hrozícímu narušení rovnováhy mezi člověkem, magií a přírodou. Mladičký druid ale ještě není připraven. Naštěstí mu jsou nablízku jeho noví kamarádi.
Vhodné od 11 let. 

Mistle End – Gryfova zkouška
Mistle End – Gryfova zkouška (Zdroj: Grada Publishing a.s.)

Mína vyšetřuje – Případ školní jídelny

Angie Lakeová

Ilustrace Ellie O´Sheaová

Seznamte se s Mínou, soukromým očkem s velkým detektivním talentem!
Ačkoliv školní kuchařka objednává samé zdravé potraviny, děti dostávají v jídelně na stůl samá nezdravá jídla a mají čím dál víc zkažené zuby. Jak je to možné? Pro někoho možná oříšek, ale odvážná Mína vyřeší i tuhle záhadu raz dva.
Vhodné od 7 let. 

Zdroj informací: Grada Publishing a.s.

Publikováno: před týdnem, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima