Stavba tiny housu s Pepou Libickým – Poslední úpravy před velkým dnem

Hezké bydlení není o luxusu, ale o inspiraci a nápadech. A zručný kutil Pepa Libický má nápadů doslova celý pořad. Podělí se s námi o nejnovější trendy v materiálech i technologiích, představí nevšední realizace, zrenovuje nábytek na exkluzivní kousky, zprostředkuje návštěvu inspirativních domovů i rady bytových architektů.

Pepa se pustí do opláštění tiny housu

Pomalu se blíží den D, tedy den odvozu tiny housu na jeho místo v přírodě u rybníka. Proto se Pepa pustí do jeho opláštění. Nejprve si vyrobí z trapézového plechu okapničky – nařeže ho a naformátuje do potřebného tvaru. Hotové je pak přišroubuje na spodní rám tiny housu, nezapomene přitom do sebe jednotlivé plechy zasouvat, aby vše lícovalo.

Všechny plechy dokonale lícují
Všechny plechy dokonale lícují (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Kolem oken nalepí extrudovaný polystyren, to kvůli izolaci, a vše oblepí hliníkovou páskou. Následovat už bude první plech obložení, který Pepa přivrtá a vystřihne v něm otvor na okno. Na to stejně ještě na samý závěr přijde oplechování. Pokračovat pak bude jedním plechem za druhým, než bude plášť kompletně hotový.

Pepa ukáže snadný a rychlý způsob, jak utěsnit potrubí
Pepa ukáže snadný a rychlý způsob, jak utěsnit potrubí (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Minutový manžel tentokrát ukáže, jakým způsobem snadno a rychle utěsnit potrubí u jezírka, bazénu nebo vodovodního odpadu. Pepa vyrazí i do nábytkové farmy a přiblíží její fungování. Tak se staví dnes ukáže hotovou dřevostavbu a poradí, na co je třeba myslet při jejím výběru a projektu, jak probíhá její výroba i jakou má životnost.

Sledujte v neděli 31. března 2024 ve 12.55 na Primě!

Zdroj informací: FTV Prima

Publikováno: 29. 3. 2024, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima