Nenechte si ujít bohatý zásobník rad a nápadů pro nadcházející svátky a pro každodenní radost z života!

Legendární magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře, kutily a všechny, kdo chtějí pohodlně bydlet, příjemně relaxovat či zdravě žít. Pořad s Oldřichem Navrátilem a jeho kolegy, plný sezónních rad, tipů a názorných ukázek. Vaše chvíle pohody v pravé nedělní poledne!

V Receptáři prima nápadů se také dozvíte, jak na malování kraslic pomocí voskovek a plechovky

Boží hod velikonoční v Receptáři prima nápadů odstartujeme se Ženou za ponkem s jednoduchou proměnou staré židle, která dostane nový kabát. Minutový manžel se v Lekcích pro ženy pustí do rekultivace pozemku pomocí mělké orby. Čím pestřejší biotop vytvoříte na své zahradě, tím méně budete muset v sezoně bojovat s chorobami a škůdci. Poradíme, jak se do biologické ochrany ovoce a zeleniny pustit, když už na to přece jen dojde. Dnešní trh s energiemi by mohl být sám o sobě studijním oborem. Poradíme, jak ceny za energie co nejvíce snížit.

Minutový manžel předvede, jak rekultivovat pozemek pomocí mělké orby
Minutový manžel předvede, jak rekultivovat pozemek pomocí mělké orby (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Záchranou na poslední chvíli může být návod na malování kraslic pomocí voskovek a plechovky. Má váš pejsek strach z hlasitých zvuků? Poradíme, jak s tím pracovat pomocí jednoduchých her. Citronová tráva je univerzální lék na nachlazení, v rubrice Beze ztrát proto poradíme, jak ji beze zbytku zpracovat na marinování masa a čaj. Kousek zahrady, který bude třeba sekat jen dvakrát ročně, bude krásný na pohled, a ještě prospěje biodiverzitě. Že to nejde? Zkuste si vysít květnatou louku podle našich rad.

Poradíme, jak maximálně využít léčivé účinky citronové trávy při marinování masa a přípravě čaje
Poradíme, jak maximálně využít léčivé účinky citronové trávy při marinování masa a přípravě čaje (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby a vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Markétou Mayerovou, zahradníky Michalem Plundrou, Lenkou Šulcovou a Tomášem Trejbalem, (ne)cvičitelem psů Tomášem Nushartem, kutilkou Lídou Garciou, odbornicí na úklid Kateřinou Brožovou a kuchařem Lubošem Rychvalským.

  • Sledujte v neděli 31. března 2024 ve 12.00 na Primě!
  • Více najdete na primadoma.tv.

Zdroj informací: FTV Prima 

Publikováno: před týdnem, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima