Pepova stavba pokračuje dokončením opláštění tiny housu

Hezké bydlení není o luxusu, ale o inspiraci a nápadech. A zručný kutil Pepa Libický má nápadů doslova celý pořad. Podělí se s námi o nejnovější trendy v materiálech i technologiích, představí nevšední realizace, zrenovuje nábytek na exkluzivní kousky, zprostředkuje návštěvu inspirativních domovů i rady bytových architektů.

Pepa přišroubuje falcované plechy na kratší straně domku

Pepa bude pokračovat v opláštění Tiny House. Opět začne okapnicí, respektive spodní lištou, kterou potřebně naformátuje a přišroubuje. Falcované plechy na této kratší straně domku Pepa jinak přišroubuje vertikálně, nikoli horizontálně. Ukáže, jak do nich správně vykroužit otvor pro přívod klimatizace i jak na obložení a oplechování i okapnici kolem oken. Nezapomene samozřejmě na parapet.

Pepa nejprve nasadí těsnění, pak teprve plech
Pepa nejprve nasadí těsnění, pak teprve plech (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Po obložení druhé strany dojde také na oplechování rohu domku, kam Pepa nejprve nasadí těsnění, na které přijde teprve plech. V rubrice Minutový manžel předvede, jak zatěsnit pomocí vysoko expanzní montážní pěny například prostor u střechy. Na nábytkové farmě se Pepa naučí ztracený steh, který se používá třeba při vycpávání polštářů při čalounění. Pokračovat bude i seriál stavby rodinného domu v Tak se staví dnes, ve kterém se Pepa tentokrát zaměří na trvanlivost staveb, ve kterých budou moci bydlet i vaše vnoučata.

Dokonalý domek je skoro hotov
Dokonalý domek je skoro hotov (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
  • Více najdete na primadoma.tv.
  • Sledujte v neděli 14. dubna 2024 ve 12.55 na Primě!

Zdroj informací: FTV Prima 

Publikováno: 11. 4. 2024, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima