Soutěž interiérového designu CZECH INTERIOR AWARD má své historicky první vítěze vybrané z 222 přihlášených projektů

Boj o první tituly soutěže CZECH INTERIOR AWARD již má své vítěze. Ve čtvrtek 11. dubna byly v PVA EXPO PRAHA při veletrhu DESIGN SHAKER vyhlášeny výsledky hlasování odborné poroty a s nimi i cena veřejnosti. Seznamte se s nejúspěšnějšími projekty interiérového designu z dílen tuzemských profesionálů.

V projektu Pivnice na Štokách architekti ocenili nápaditou práci s prostorem

Soutěž CZECH INTERIOR AWARD pořádaná společností ABF a.s. představuje jediné ryze české ocenění práce tuzemských profesionálních interiérových architektů a designérů. Ti přihlašovali své realizované návrhy v oblasti privátních i veřejných interiérů, a to jak interiérové celky, tak i jednotlivé místnosti.

„Díky úspěšnému prvnímu ročníku soutěže CZECH INTERIOR AWARD jsme mohli seznámit veřejnost s obrovským množstvím kvalitních projektů, kterých se přihlásilo celkově 222. Jejich úroveň ukázala, jaké špičkové úrovně obor českého interiérového designu dosahuje. Věřím, že soutěž přinesla nejen radost vítězům, ale také inspiraci všem, kteří se chystají zařizovat vlastní interiér,“ řekla ředitelka veletrhů FOR INTERIOR a DESIGN SHAKER Věra Špáňová.

O vítězství v pěti z celkem sedmi kategorií rozhodovala odborná porota složená z významných osobností odvětví interiérového designu. V jejím čele stanula předsedkyně Ing. Iva Bastlová, DiS., jejími kolegy byli MgA. Veronika Loušová, Ing. Arch. Šárka Daňková, prof. Akad. arch. Jan Fišer, Mgr. art. Jana Potiron, ArtD., Miroslav Hejda, doc. Ferdinand Chrenka, akad. soch., Elisabetta Rizzato a Ing. Lucia Haraslínova, Ph.D.

Vítězové jednotlivých kategorií:

SOUKROMÝ INTERIÉR – PROPOJENÝ PROSTOR

Víkendový dům Plechovka s dřevěným srdcem od Vladimíra Vašuta a under-construction architects pro skvělou práci s malým prostorem a perfektní spojení interiéru jako celku, jež je kompaktní. Je to krásná ukázka funkčnosti a příjemné atmosféry, kterou dokáže interiér vytvořit.

Plechovka s dřevěným srdcem od Vladimíra Vašuta a under-construction architects
Plechovka s dřevěným srdcem od Vladimíra Vašuta a under-construction architects (Zdroj: ABF, a.s.)
Plechovka s dřevěným srdcem perfektně spojuje interiér na malém prostoru
Plechovka s dřevěným srdcem perfektně spojuje interiér na malém prostoru (Zdroj: ABF, a.s.)

SOUKROMÝ INTERIÉR – JEDNOTLIVÉ MÍSTNOSTI

Dětský pokoj pro dvě školačky od Josefa Jurčíka a Viktora Sinajského z design ATAK. Porotci ocenili skvělou práci s prostorem, a to jak v horizontální, tak i vertikální poloze, a řadu dalších detailů, které projekt obsahuje. Nejde tu o WOW efekt, ale funkčnost i ergonomii a citlivé použití barevnosti.

Dětský pokoj pro dvě školačky
Dětský pokoj pro dvě školačky (Zdroj: ABF, a.s.)
Je zde vidět skvělá práce s prostorem
Je zde vidět skvělá práce s prostorem (Zdroj: ABF, a.s.)

VEŘEJNÝ INTERIÉR – HOTEL/UBYTOVACÍ ZAŘÍZENÍ

Na seně – glampingová stodola na louce v Beskydech od Ondřeje Eliáše a RMBA Architekti. Při rozhodování brala porota v úvahu nejen interiér, ale hlavně atmosféru a zážitek, který přinese těm, kteří se zde ubytovali. Rozhodování v této kategorii bylo nejnáročnější z důvodů pestrosti přihlášených projektů.

Glampingová stodola v Beskydech Na seně
Glampingová stodola v Beskydech Na seně (Zdroj: ABF, a.s.)
Na seně zaujme svým útulným interiérem
Na seně zaujme svým útulným interiérem (Zdroj: ABF, a.s.)

VEŘEJNÝ INTERIÉR – RESTAURACE, KAVÁRNA, BAR

Pivnice na Štokách Bernard od Barbary Bencové a B2 Architecture. Interiér byl vybrán jako vítěz z důvodů práce s prostorem a také s detaily zařízení a různými neočekávány prvky v jinak očekáváném stylu pivnice. Kladně byl také hodnocen přístup ke korporátní identitě značky.

Pivnice na Štokách
Pivnice na Štokách (Zdroj: ABF, a.s.)

VEŘEJNÝ INTERIÉR – KOMERČNÍ A PREZENTAČNÍ PROSTORY

Obnova Červeného kostela v Olomouci od Miroslava Pospíšila z atelier-r za velice citlivé propojení historického objektu s moderním víceúčelovým vybavením dává celku osobitý charakter. Porotu zaujalo materiálové řešení a charakteristický výběr svítidel.

Červený kostel v Olomouci
Červený kostel v Olomouci (Zdroj: ABF, a.s.)
Skvělé propojení historie s modernou
Skvělé propojení historie s modernou (Zdroj: ABF, a.s.)

CENA TV BYDLENÍ

Rodinná vila Dům pod vrbou – vstupní prostor od Miroslava Stacha a Jany Stachové z Boq architekti. Interiér reflektuje dvě zásadní věci, které se sem povedlo propojit s exteriérem. Že místo je jedno z nejdůležitějších atributů kvalitního života a interiér by ho měl umět maximálně spojit. Příroda kolem vč. rybníka je zde v podstatě součástí interiéru. Stejně tak že méně je někdy více a minimalismus nemusí znamenat prázdný prostor.

Na přírodní motiv navazují např. mechy vsazené do stěny a využito bylo přímé světlo k odrazu dřevěné podlahy, což oživilo moderní beton. Jde o úžasné propojení v moderním pojetí a vše tvoří jeden celek bez nutnosti dalšího vybavení. Obraz tu nemusí viset na zdi – díváte se na něj z oken každý den a každý den je trochu jiný…

Prostor kolem rybníka, je propojen s interiérem
Prostor kolem rybníka, je propojen s interiérem (Zdroj: ABF, a.s.)

CENA VEŘEJNOSTI

Rekonstrukce 10 mezonetových pokojů v nejvyšším patře hotelu Svornost v Harrachově od Nicol Mertinové-Sehnalové z No Limits Design. Projekt získal nejvyšší počet hlasů veřejnosti za stylovou rekonstrukci navazující na dvě již proběhlé etapy – rekonstrukce lobby, jídelny a baru a na rekonstrukci rodinných pokojů.

Hotel Svornost
Hotel Svornost (Zdroj: ABF, a.s.)
Projekt získal cenu veřejnosti
Projekt získal cenu veřejnosti (Zdroj: ABF, a.s.)
Informace o soutěži, přehlídku všech přihlášených projektů i podrobnosti o vítězích najdete na www.interioraward.cz.

Zdroj informací: ABF, a.s.

Publikováno: 27. 4. 2024, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima