Libovky Pepy Libického: Dřevěná fasáda

Hezké bydlení není o luxusu, ale o inspiraci a nápadech. A zručný kutil Pepa Libický má nápadů doslova celý pořad. Podělí se s námi o nejnovější trendy v materiálech i technologiích, představí nevšední realizace, zrenovuje nábytek na exkluzivní kousky, zprostředkuje návštěvu inspirativních domovů i rady bytových architektů.

Pepa se pustí do renovace garáže

Každý, kdo má dům, ví, že práce na něm nikdy nekončí. Pepa se tak vrátí k rozpracovanému projektu renovace garáže a pustí se do dřevěného obkladu fasády. Nejprve demontuje z fasády staré palubky, či je alespoň vyrovná, a namontuje pod ně okapnici. Naformátuje a nakrátí si fasádní prkna, po celé obkládané ploše připevní UV stabilní, difusně otevřenou fasádní fólii a pak si připraví rastr na prkna. Pak přijdou na řadu samotná fasádní prkna, která Pepa přivrutuje k rastru.

Renovace dřevěného obkladu
Renovace dřevěného obkladu (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Minutový manžel ukáže, jak nekonvenčně kotvit práh nebo parapet pomocí tekutých hřebíků. Aby vám šla renovace ještě lépe od ruky, pozveme vás na workshop svařování. Tak se staví dnes představí systémové tvarovky a silikátově disperzní maltu.

Znáte systémové tvarovky?
Znáte systémové tvarovky? (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
  • Více najdete na primadoma.tv.
  • Sledujte v neděli 5. května 2024 ve 12.55 na Primě!

Zdroj informací: FTV Prima 

Publikováno: 2. 5. 2024, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima