Receptář prima nápadů: péče o půdu i trvalkový záhon na balkoně

Legendární magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře, kutily a všechny, kdo chtějí pohodlně bydlet, příjemně relaxovat či zdravě žít. Pořad s Oldřichem Navrátilem a jeho kolegy, plný sezónních rad, tipů a názorných ukázek. Vaše chvíle pohody v pravé nedělní poledne!

V Receptáři prima nápadů se na vás již těší Oldřich s Pepou

Půda je nezbytná pro život na zemi. Poradíme proto, jak o ni správně pečovat, abychom ji co nejvíc podpořili a její kvalita se odrazila i na naší úrodě. V rubrice Necvičák předvedeme trénink na zvýšení sebevědomí u psího mazlíčka. Ukážeme, jak si snadno, rychle a jednoduše zabezpečit dům pomocí fotopasti. Připravíme čisticí pastu z jedlé sody, která snadno zatočí s mastnotou, a vysvětlíme, k čemu a jak použít při úklidu olivový olej.

Půda potřebuje dobrou péči
Půda potřebuje dobrou péči (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Vířivky mohou být relaxačním prvkem na zahradu i do domácího wellness. Zaměříme se na jejich údržbu a věci, kterým byste se rozhodně měli vyhnout. Stříbrné šperky má snad každá žena. Ukážeme, jak je správně vyčistit ať už pomocí chemie, nebo babských rad. Krásný trvalkový květinový záhon můžete mít i na terase či na balkoně. Předvedeme, jak na to. Žena za ponkem na závěr vyrobí obraz v podobě obřích rtů ze zbytků a odřezků dřeva.

Obraz ze zbytků a odřezků dřeva
Obraz ze zbytků a odřezků dřeva (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby, vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Markétou Mayerovou, zahradníky Michalem Plundrou, Lenkou Šulcovou a Tomášem Trejbalem, (ne)cvičitelem psů Tomášem Nushartem, kutilkou Lídou Garciou a kuchařem Lubošem Rychvalským.

Jak na trénink na zvýšení sebevědomí u psího mazlíčka?
Jak na trénink na zvýšení sebevědomí u psího mazlíčka? (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
  • Sledujte v neděli 19. května 2024 v 11.55 na Primě!
  • Více najdete na primadoma.tv.

Zdroj informací: FTV Prima 

Publikováno: 17. 5. 2024, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima