Zahradník po ruce: okrajové části zahrady a jejich využití

K pěstování nepotřebujeme velkou zahradu, i balkon může být nejen okrasný, ale také jedlý! Vypěstujme si suroviny bez chemie, rozšiřme svůj životní prostor o kus zdravé přírody! Praktické rady zkušeného tvůrce přírodních zahrad Tomáše Trejbala, zahradníka, který je nám vždy po ruce. Směle do toho!

Zahradník po ruce se podělí o další zajímavé tipy

Tématem dalšího dílu Zahradníka po ruce budou okrajové oblasti zahrady a jejich chytré využití. Tomáš Trejbal tak poradí, jak si vysázet jedlý živý plot, který nebude vyžadovat stříhání, bude pestrý a zároveň bohatý na sklizeň. Vysadí lísku, která živý plot skvěle doplní a jejíž vzrostlé větve po pár letech poslouží i jako součásti konstrukce v přírodní zahradě. Okrajovou část u skleníku osadí vinnou révou, která zároveň poskytne skleníku přirozené stínění z nejjižnější strany.

Vysadíme si vinnou révu
Vysadíme si vinnou révu (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Vysvětlí, jak si poradit s prostokořennou sadbou, a révu rovnou vysadí i u pergoly. Zodpoví dotazy ohledně pěstování révy v kombinaci s maliníky či ostružiníky, používání štěpky z potenciálně napadeného sadu i přezimujícího mangoldu.

K pěstování vedeme i ty nejmenší
K pěstování vedeme i ty nejmenší (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Zahradník po ruce nás vezme na výlet do malé městské zahrady, kde se chytře pracuje s prostorem a samozřejmě pěstuje bez chemie. Na balkonu se tentokrát pustíme do pěstování salátu v samozavlažovacím truhlíku.

Vypěstujte si vlastní zeleninu
Vypěstujte si vlastní zeleninu (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
  • Sledujte v neděli 26. května 2024 ve 13.25 na Primě!
  • Více najdete na primadoma.tv.

Zdroj informací: FTV Prima

Publikováno: 25. 5. 2024, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima