Receptář prima nápadů: Pěstování rajčat i mechový obraz

Legendární magazín pro pěstitele, chovatele, chalupáře, kutily a všechny, kdo chtějí pohodlně bydlet, příjemně relaxovat či zdravě žít. Pořad s Oldřichem Navrátilem a jeho kolegy, plný sezónních rad, tipů a názorných ukázek. Vaše chvíle pohody v pravé nedělní poledne!

V Receptáři předvedeme trénink psa s pamlsky

Trénujete svého pejska a používáte u toho pamlsky? Pokud se bojíte, že by časem příliš přibral na váze, ukážeme vám jednoduchou hru, která psa zabaví, a použijete při ní jen jeden jediný pamlsek. Proprietník je šikovný pomocník na organizace a odkládání věcí. Předvedeme, jak si ho vyrobit z porcelánových střepů. Minutový manžel se v lekci pro ženy pustí do čištění zámkové dlažby od řasy. Lalokonosci umí na zahradě udělat pěknou neplechu. Zaměříme se na ochranu rostlin před nimi a případně i na boj, pokud už škůdce v zahradě máte.

Poradíme, jak vyčistit betonovou dlažbu
Poradíme, jak vyčistit betonovou dlažbu (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Kytara se najde téměř v každé české domácnosti. S odborníkem se podíváme, jak udržet strunné nástroje v kondici i co všechno na nich lze opravit. Rajčata už máme v záhonech, teď je potřeba je ještě dovést ke zdárné úrodě. Poradíme, jak přírodně bojovat proti plísním. Žena za ponkem se pustí do výroby přírodního obrazu s mechem, který bude ozdobou každého interiéru. Ukážeme i, jak sesadit letničky, aby vedle sebe prospívaly.

Pěstování rajčat dle odborníků
Pěstování rajčat dle odborníků (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

RECEPTÁŘ PRIMA NÁPADŮ je magazín plný praktických rad a nápadů pro všechny milovníky zahrad, teras i balkonů, stoupence tradičních hodnot i trendů moderní doby, vyznavače příjemného, bezpečného bydlení. S moderátorskými hvězdami Oldřichem Navrátilem, Markétou Mayerovou, zahradníky Michalem Plundrou, Lenkou Šulcovou a Tomášem Trejbalem, (ne)cvičitelem psů Tomášem Nushartem, kutilkou Lídou Garciou a kuchařem Lubošem Rychvalským.

Uklidňující mechový obraz s oblázky
Uklidňující mechový obraz s oblázky (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
  • Sledujte v neděli 2. června 2024 ve 12.00 na Primě!
  • Více najdete na primadoma.tv.

Zdroj informací: FTV Prima

Publikováno: 31. 5. 2024, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima