Zahradník po ruce: Sklon v zahradě, tři sestry i indický běžec

K pěstování nepotřebujeme velkou zahradu, i balkon může být nejen okrasný, ale také jedlý! Vypěstujme si suroviny bez chemie, rozšiřme svůj životní prostor o kus zdravé přírody! Praktické rady zkušeného tvůrce přírodních zahrad Tomáše Trejbala, zahradníka, který je nám vždy po ruce. Směle do toho!

Zahradník po ruce vám poradí s pěstováním

Svažitý pozemek nemusí být jen nevýhoda. Zahradník po ruce se tentokrát zaměří na to, jak sklon v zahradě využít ke svému prospěchu. Pustí se tak do zakládání záhonu ve svahu a po vrstevnici, jehož základem bude dřevo, hrubý kompost, sláma a čistý kompost. Nově založený záhon oseje takzvanými třemi sestrami, tedy polykulturou dýně, kukuřice a fazolí. Rovnou ukáže, jak tyto tři plodiny pěstovat najednou ve stejné nádobě na balkoně či terase. Dýni jen v tomto případě nahradí cuketou.

Terasovité zahrady mají dlouhou historii, která sahá až do antických dob
Terasovité zahrady mají dlouhou historii, která sahá až do antických dob (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

poradně Tomáš zodpoví dotazy ohledně uschlých větví třešní, postupné sklizně kuchyňských bylinek a pěstování různých druhů dýni vedle sebe. Na návštěvě mezi kopci ukáže terasovou zahradu, která svah využívá zcela ve svůj prospěch. A představí také indické běžce – opeřence, kteří v zahradách zvládnou zatočit se slimáky.

Vypěstujte si úrodu bez chemie
Vypěstujte si úrodu bez chemie (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
  • Sledujte v neděli 2. června 2024 ve 13.30 na Primě!
  • Více najdete na primadoma.tv.

Zdroj informací: FTV Prima

Publikováno: 1. 6. 2024, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima