Kolik vám ušetří spotřebiče Whirlpool? S kalkulátorem Youreko to vidíte hned

Nejspíš jste o něm ještě neslyšeli – je tu nový nezávislý nástroj Youreko pro výpočet úspory energie spotřebiče, a to ve srovnání se všemi výrobky na trhu, které mají podobné parametry. Výrazně vám to usnadní výběr: okamžitě vidíte, jak si konkrétní model stojí na trhu oproti konkurenci a hlavně, kolik vám ušetří peněz za dobu předpokládané životnosti. Budete porovnávat nejen pořizovací cenu, ale i náklady na provoz, resp. úsporu energie.

Uspořte náklady s kalkulátorem Youreko

Youreko je nezávislý kalkulátor spotřeby energie

Youreko je skvělý nástroj, který vám pomůže se lépe rozhodnout. „Ukáže vám, jak spotřebič, který si právě prohlížíte, obstojí mezi podobnými nabídkami z pohledu provozních nákladů. Energetická náročnost provozu za dobu životnosti je automaticky převedena na to, co vás nejvíc zajímá - finanční úspory. Tento nástroj je zatím dostupný pro pračky, sušičky, pračko-sušičky, myčky, chladničky a mrazničky Whirlpool,“ vysvětluje Darina Papáčová, odborná školitelka společnosti Whirlpool.

Youreko vám velmi jednoduše odpoví na základní otázku, kterou si kladete při výběru nového pomocníka do domácnosti: vyplatí se mi koupit levnější spotřebič, nebo mne nakonec o trochu dražší spotřebič bude stát za dobu očekávaného používání méně?

Jak kalkulátor Youreko funguje?

Nástroj denně načítá informace z produktových listů všech spotřebičů, které jsou na trhu. Z těchto povinných údajů vypočítá náklady na spotřebovanou energii při průměrném využití, průměrné životnosti a průměrném tarifu včetně průměrného ročního nárůstu tarifu – tyto údaje se přebírají z oficiálních nezávislých zdrojů: Energy Saving Trust a Eurostatu. Výrobky jsou pak automaticky zařazeny do pěti pásem s vypovídajícím označením: Nejlepší výrobek, Zlato, Stříbro, Bronz a Vyplatí se.

Jako nejlepší výrobek je označen nejúspornější výrobek na trhu v dané kategorii s nejnižšími provozními náklady – nic lepšího nenajdete.  Zlatou medailí jsou označeny výrobky s provozními náklady na úrovni dolních 20 %, stříbrnou výrobky s provozními náklady v rozmezí dolních 40–20 %, bronzovou výrobky s náklady v dolních 60-40 %. Poslední kategorií jsou výrobky s označením Vyplatí se – provozní náklady se pohybují na úrovni horních 40 %, ale za tuto cenu není v dané kategorii nic úspornějšího. Výsledné hodnocení je vyjádřeno graficky a velmi srozumitelně.

Porovnejte ceny spotřebičů
Porovnejte ceny spotřebičů (Zdroj: Beko Europe)

Kalkulátor Youreko je ale navíc interaktivní. Vy sami si můžete zadat svůj skutečný tarif a očekávanou dobu používání spotřebiče. U praček, sušiček a pračko-sušiček pak navíc i to, jak často u vás doma perete a sušíte. Budete tak mít ještě přesnější představu o tom, kolik můžete se spotřebičem ušetřit při vašem způsobu života.

Srovnává srovnatelné

Všechny úspory, hodnocení a srovnání jsou založeny na podobných produktech, což je obecně velikost nebo kapacita produktu. Abychom uvedli konkrétní příklad – pračka Whirlpool FFD 8469 BCV
EE
s kapacitou 8 kg vám během 11 let průměrné životnosti při praní 5.5 krát týdně ušetří parádních
14 994 Kč oproti nejhorší 8kg pračce na trhu, počítáno při průměrném tarifu 7,93 Kč/kWh v květnu 2024. Pokud perete méně často, počítáte s delší dobou životnosti nebo máte jiný tarif, můžete si snadno náklady provozu i úspory zpřesnit.

Zdroj informací: Beko Europe

Publikováno: před týdnem, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima