Zahradník po ruce: Kuřátka v zahradě i okurky na terase

K pěstování nepotřebujeme velkou zahradu, i balkon může být nejen okrasný, ale také jedlý! Vypěstujme si suroviny bez chemie, rozšiřme svůj životní prostor o kus zdravé přírody! Praktické rady zkušeného tvůrce přírodních zahrad Tomáše Trejbala, zahradníka, který je nám vždy po ruce. Směle do toho!

Zahradník po ruce poradí, jaké bylinky můžeme zasadit k vinné révě

Díl se tentokrát ponese ve znamení návratů. Tomáš Trejbal se tak znovu zaměří na vinnou révu, kterou vysadil u skleníku, a ukáže, jak ji podsadit bylinkami, se kterými si budou vzájemně prospívat. Do vybudovaného kurníku přiveze kuřátka a vysvětlí, jak je to s jejich výchovou, jaké zařízení budou potřebovat a jak o ně v prvních dnech a týdnech pečovat. Pro pěstování na balkonu či terase tentokrát vybereme okurky nakládačky, které ve velkém samozavlažovacím květináči dodají skvělou úrodu, navíc se dají rovnou pěstovat s koprem.

Zahradník po ruce vysvětlí, jak pečovat o kuřátka
Zahradník po ruce vysvětlí, jak pečovat o kuřátka (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Tomáš Trejbal odpoví i na dotazy diváků ohledně pěstování na balkonu orientovaném na sever, vyštipování květů na paprikách i doplnění mykorhizních hub ke kořenovému systému starších rostlin či stromů. Na návštěvě Zahradník po ruce ukáže, jak v zahradničení mohou pomoci chytré technologie.

Okurky nakládačky vypěstujeme i na balkoně
Okurky nakládačky vypěstujeme i na balkoně (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
  • Sledujte v neděli 9. června 2024 ve 13.30 na Primě!
  • Více najdete na primadoma.tv.

Zdroj informací: FTV Prima 

Publikováno: před týdnem, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima