Zahradník po ruce: Změny v zahradě i pěstování batátů na terase

K pěstování nepotřebujeme velkou zahradu, i balkon může být nejen okrasný, ale také jedlý! Vypěstujme si suroviny bez chemie, rozšiřme svůj životní prostor o kus zdravé přírody! Praktické rady zkušeného tvůrce přírodních zahrad Tomáše Trejbala, zahradníka, který je nám vždy po ruce. Směle do toho!

Zahradník po ruce se zaměří na rostliny, které dobře snáší stín, jsou nenáročné na údržbu a esteticky doplní zahradu

Tentokrát se Tomáš Trejbal zaměří na nevyhnutelné změny v zahradě, které, i když máte plán, vždy přirozeně nastanou – ať už proto, že vyrostou děti nebo něco starého doslouží a šanci je třeba dát něčemu novému. Do nevyužitého prostoru mezi dětskou prolézačkou a kompostérem proto nainstaluje hrazdu, kolem udělá záhon, který osadí vhodnými stínomilnými květinami a travinami. Poradí, jak tyto rostliny vybrat v zahradnictví a na jaké jejich vlastnosti hledět.

V zahradní poradně Tomáš zodpoví dotazy na různé problémy, se kterými se zahrádkáři setkávají
V zahradní poradně Tomáš zodpoví dotazy na různé problémy, se kterými se zahrádkáři setkávají (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Následně sklidí rebarboru a vezme ji do kuchyně, kde se podívá na její přípravu formou zapečení a zavaření. Pro pěstování na balkonu či terase doporučí Tomáš tentokrát batáty, kterým se bude dařit ve velkých textilních květináčích. V poradně zodpoví dotazy na zkroucené listy u mladých rostlin rajčat, doporučení ohledně kompostérů i rozšiřování maliníků do prostoru. Návštěva ukáže zapojenou zahradu, ve které si majitelka skvěle poradila se vzrostlými stromy, které už na místě byly před jejím přistěhováním.

  • Sledujte v neděli 16. června 2024 ve 13.20 na Primě!
  • Více najdete na primadoma.tv.

Zdroj informací: FTV Prima

Publikováno: 15. 6. 2024, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce

Jsme členy mediální skupiny Prima