Na podzim se jen nesklízí, ale i seje

V těchto dnech se nám podzim ukázal ve své pozitivní i negativní podobě. Deště a chlad donutili nejednoho z nás o víkendu přitopit si doma i na chalupě, sluníčko pro změnu na začátku týdne vykreslilo skutečné barvy podzimu. Podzim je všeobecně ve znamení sklizně a úklidu zahrady, všechno směřuje k přípravě na zimní spánek. Nebo tomu tak nemusí být?

Polovina září je vhodným časem pro výsev ředkviček (Zdroj: Depositphotos)
  • Jahody daly v létě bohatou úrodu, nyní se jim musíme revanšovat a dopřát jim speciální péči. Okopejte je a zbavte plevele. Jen tak nebudou přes zimu vysílené a neusadí se zde škůdci.
  • Ještě stále můžeme vysévat některé plodiny a dočkat se letos úrody. Ředkvičky vůbec nevyžadují vysoké teploty, proto jim podzimní chlad poměrně vyhovuje. Do poloviny září je naopak vhodná doba pro jejich výsev.
  • Při uskladnění brambor, cibule a česneku dbejte na to, abyste je neměli blízko jablek. Jablka natahují jiné pachy, mohly byste mít opravdu neobvyklou chuť i vůni. 
Uskladněné brambory
Brambory raději neskladujte vedle jablek (Zdroj: Depositphotos.com)
  • Ve chvílích klidu se rozhlédněte po zahradě, co všechno ji v tuto dobu zdobí. Samozřejmě to jsou podzimní stálice chryzantémy, ale nádhernou barvu dokáže vykouzlit i taková mochyně. Můžete její oranžově svítící lampionky použít při výrobě podzimního věnce či květinové dekorace.
Mochyně židovská třešeň
Mochyni můžete použít při výrobě podzimní květinové dekorace (Zdroj: Depositphotos.com)

Publikováno: 10. 9. 2019

Jsme členy mediální skupiny Prima