Rekordní výpěstky patří do Muzea rekordů

Podařilo se vám letos na zahradě vypěstovat něco opravdu mimořádného? Obří dýně, peprně tvarované rajče či snad záplava paprik na jednom keříku? Přihlaste ten svůj top výpěstek do pelhřimovského Muzea rekordů!

V Kojčicích u Pelhřimova vypěstoval pan Vaněk největší okurku (Zdroj: Agentura Dobrý den)

Zahrádky vydávají rekordní výpěstky - přihlaste ten svůj do pelhřimovského Muzea rekordů! Gratulujeme k mega-rajčeti a největší okurce: Josef Vaněk st. z Kojčic u Pelhřimova vypěstoval ve skleníku rajče s obvodem 42 cm a hmotností 800 gramů a 57 cm dlouhou salátovou okurku, která vážila 2,152 kilogramu. Vlastimilu Markovi vyrostl v choceňské zahrádkářské kolonii meloun o hmotnosti 45,05 kg. Největší bramboru sklidil pan Karel Buchta z Útěchoviček. Byla dlouhá 27 cm, měla obvod 60 cm a vážila 1,72 kg. 

Největší brambora
Největší bramboru sklidil pan Karel Buchta z Útěchoviček (Zdroj: Agentura Dobrý den)

Nejvíc brambor pod jediným trsem se urodilo panu Emilu Bartesovi z Pacova - při vyhrabání ze země napočítal 107 kusů! Máte-li na zahrádce také nějaký kuriózní výpěstek, pošlete nám jeho fotografii. Nebo se za námi do Pelhřimova přijeďte podívat - máme otevřeno každý den od 9 do 17 hodin a těšíme se na vás. 

Publikováno: 13. 9. 2019

Jsme členy mediální skupiny Prima