Poradíme s výběrem oplocení i jeho stavbou

Plot vymezuje určité území, říká všem okolo, že tady je to někoho. Oplocením získáte soukromí a zároveň pocit bezpečí před nezvanými návštěvníky. Jaký plot vybrat? Co všechno je k tomu potřeba? A jak je to s dalšími prvky, jako například bránou a brankou? Pokud se chystáte na stavbu plotu, máme pro vás tento týden spoustu rad a užitečných informací.

Oplocením pozemku jasně vymezíte své teritorium (Zdroj: Depositphotos)

Jakmile si pořídíte vlastní pozemek, je dobré jej oplotit. Jen tak lze zajistit bezpečí jeho obyvatelům i jejich majetku. A netýká se to pouze dvounohých nezvaných návštěvníků. Při nadcházející zimě je dobré myslet i na lesní zvěř, která se s nedostatkem potravy stahuje blíže k lidským obydlím. Může se stát, že vám srnky zlikvidují pupeny na stromech, zakrátí živý plot a zlikvidují vše, co budou moci považovat za svou večeři. Vaše úsilí o krásnou zahradu tak může přijít nazmar. Stejně, jako plot musí zamezit nežádoucímu vstupu, musí umět zabránit i k nežádoucímu odchodu. To se týká malých dětí i domácím zvířatům.

Kovový plot
Kovové plotové dílce si můžete nechat vyrobit přesně na míru (Zdroj: Depositphotos.com)

Při výběru vhodného plotu musíte myslet i na jeho instalaci. Pokud budete plot stavět svépomocí, potřebujete vědět jak na to. Dále vás čeká výběr vhodné brány a branky. S tím vším vám můžeme pomoct. Během týdne přineseme dostatek informací nejen o jednotlivých typech plotu, ale také o tom, jaké nástrahy nás čekají při jejich stavbě, jaké možnosti máme při volbě základů a co vše zohlednit při výběru správné brány či branky. Nezapomeneme ani na údržbu.

Zděný plot
Zděný plot zabrání pohledům zvenčí, ale je náročnější na stavbu (Zdroj: Depositphotos.com)

A ať už odcházíte ze svého oploceného pozemku kamkoliv, přejeme vám, abyste vycházeli vždy tou správnou nohou a za bránou či brankou vás čekala jen skvělá budoucnost.

Vrata do přírody
Co vás asi čeká za hranicí vašeho pozemku.... (Zdroj: Depositphotos.com)

Publikováno: 16. 9. 2019

Jsme členy mediální skupiny Prima