Pořiďte si k chytré domácnosti i chytrý skleník. Studenti brněnského VUT vám poradí!
Chytrých technologií je okolo nás opravdu hodně. Chytré telefonu ovládají naše účty, naši domácnost i nás. Ale co takhle chytrý skleník?
Skleníky a pařeniště nesmí chybět na žádné pořádné zahradě, na které se pěstuje zelenina nebo ovoce. Jaké jsou typy skleníků a pařenišť? Jak si je vyrobit svépomocí? Na co si musíte při výrobě dát pozor? Jak se o ně starat, aby Vám vydrželi co nejdéle? Podívejte se na naše články a videa, kde se dozvíte všechny potřebné informace!
Chytrých technologií je okolo nás opravdu hodně. Chytré telefonu ovládají naše účty, naši domácnost i nás. Ale co takhle chytrý skleník?
Čerstvý salát, ředkvičky… na ty každý těší. Ideální je výsadba do pařeniště. Poradíme vám, jak byste si měli připravit pařeniště a jak dále vysévat.
Na podzim se vyplatí udělat dezinfekci skleníku pomocí česnekové dýmovnice. Její použití je velice jednoduché a navíc ekologické.
Skleník nabízí bohatou úrodu již ve chvílích, když je venku ještě zima. V létě je třeba skleník zastínit a chránit jej před příliš vysokou teplotou.
Dnes se používá silikon, ale je problém, když je pak potřeba sklo vyndat. Musí se rozbít.
Dnes si řekneme něco o těsnění skel ve skleníku. Naším hostem je pan Vladislav Moureček.
V následujícím článku Vám přinášíme 4 tipy pro zařízení skleníku. Jistě i Vy oceníte domácí BIO produkty, které neodmyslitelně patří ke každé zahrádce.
Díky skleníku, fóliovníku či pařeništi můžeme zajistit optimální teplotu rostlinám od brzkého jara do pozdního podzimu. Který druh je nejvýhodnější?
Se stavbou skleníku začneme, až nám to venkovní teploty dovolí. Pro velikost do 40 m² nepotřebujeme ani stavební povolení. Podívejte se na naše tipy.
Výsadba do pařeniště je zárukou časných sklizní. Pro rané výsevy se dá využít celá řada osvědčených odrůd zelenin. Poradíme Vám jak na to.