Ošetření a postřik na růže
Postřik na růže je dokáže ochránit před spoustou nepříjemných chorob a škůdců. První postřik by se měl provádět již na jaře.
Choroby rostlin jsou velice časté a měli byste vědět, jak svoje rostlinky před nimi chránit. Víte třeba, jak chorobu vůbec rozpoznat? Existuje nějaký druh prevence? Nebo jak se choroby zbavit, pokud se již projevila? Podívejte se na naše články, videa nebo fotogalerie, kde můžete najít odborné rady, které Vám budou velmi užitečné.
Postřik na růže je dokáže ochránit před spoustou nepříjemných chorob a škůdců. První postřik by se měl provádět již na jaře.
Cizopasná houba rodu Monillia způsobuje nejčastější onemocnění peckovin - moniliózu neboli moniliovou spálu. Přečtěte si, jak s moniliózou peckovin bojovat.
Škůdce na rostlinách nemusíme likvidovat vždy jen pomocí řady chemických přípravků. Existuje i bioochrana, která přírodě neuškodí.
Aby byly pokojové rostliny i v zimě opravdovou ozdobou našeho bytu, musíme jim věnovat dostatek péče. Jinak toto období nepřečkají.
Není nad to, když pokojové rostliny prospívají a kvetou pro radost pěstitelů. Zkrášlují domácí i pracovní prostor a vracejí nám kousek do přírody.
Zkuste si připravit přírodní tekuté hnojivo a postřik proti škůdcům doma. Na 10 litrů vody potřebujeme zhruba 1 kg čerstvých (či 200 g sušených) bylin.
Okousané listy tučnolistých rostlin a poškozené kořínky mladých rostlinek, za to může lalokonosec. Účinným řešením jeho likvidace jsou parazitické hlístice.
Pro prevenci ochrany ovocných stromů proti chorobám a škůdcům se vždy prováděl zimní postřik. Dnešní metody ochrany jsou založené na nejmodernějších způsobech.
Špaček vypadá jako malý bezbranný ptáček. V hejnech po stovkách až tisících dokáže očesat úrodu rychleji než majitel. Existuje před špačky ochrana?
Se škůdci můžete bojovat i bez chemie. Stačí dodržet několik zásad a zahrada bude zdravá, plná života a bohatá na úrodu.