Renovace nábytku svépomocí

| autor: Redakce

Podzim láká nejen k procházkám barevnou přírodou, ale je také časem, kdy se můžeme zavřít do dílny a vrhnout se na nejrůznější opravy, na které nám v létě nezbyl čas. Renovaci nábytku nelze provádět doma na koberci, to by asi nebylo zrovna nejvhodnější, ale pokud máte malou dílničku, nebo alespoň vhodný pracovní kout, můžete se o nějaké opravy pokusit.

Na podzim je vhodná doba pro restaurování nábytku (Zdroj: Depositphotos)

Někdy je lepší zkusit si opravit některý kousek nábytku svépomocí, než jít hned do obchodu a kupovat komplet nový. Také pokud pouze toužíme po změně vzhledu, nemusíme hned sahat po peněžence. Můžeme se do toho pustit sami. Základem je zjistit informace, jak můžeme při renovaci či opravě postupovat. Pokud máte nábytek z masivního dřeva, určitě se sem tam objeví nějaká prasklina či odštíplý kousek. Zde si vypomůžeme tmelením

Při změně vzhledu budeme jistě aplikovat některý z nátěrů. Ať už se jedná o olej, lazuru, vosk či snad plně krycí barvu, musíme vždy postupovat podle návodu na obalu a stejně tak dodržet techniku nátěru. Protože nátěrový materiál lze nanášet mnoha způsoby. Vyberte si takový, který vám bude vyhovovat.

Nátěr poličky
Po důkladném odstranění starého nátěru můžeme přistoupit k nanášení nové barvy (Zdroj: Depositphotos)

Pro změnu vzhledu můžete použít různé způsoby dekorace a  barevných kombinací. Někdo použije decoupage, další se pustí do patiny či fládrování. Fantazii se meze nekladou. A pokud stále váháte, můžete se inspirovat na našich webech ve článcích a videích.

Komoda
Pokud chcete změnit vzhled, můžete popustit uzdu své fantazii (Zdroj: Depositphotos)

Další hobby zprávy